MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Filmowy czar szkolnych wspomnień

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:40
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Kilkunastu pedagogów obejrzało w piątek archiwalny film z otwarcia Liceum Pedagogicznego i Szkoły Ćwiczeń. Dziś w budynku mieści się Gimnazjum nr 3.

Pokaz zorganizował Zbigniew Dygdałowicz z pracowni audiowizualnej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, w którego archiwach jest wiele dokumentów. Na taśmach filmowych zarejestrowano różne wydarzenia i życie stolicy Karkonoszy sprzed lat.

Dokument o szkole przy ulicy Grunwaldzkiej liczy ponad 40 lat. 21 stycznia 1966 roku sfilmowano uroczystość otwarcia placówki a także jej wnętrza, nauczycieli oraz uczniów.

Zbigniew Dygdałowicz opowiedział zebranym o filmie, działalności pracowni a także wartości dokumentu, który stanowi cenne uzupełnienie archiwum JCK.
Zebrani, głównie byli i obecni nauczyciele dawnej Szkoły Podstawowej nr 12 w Jeleniej Górze, w którą zostało przekształcone liceum, mieli okazję do wspomnień, ożywionych przez ciekawą projekcję.

Wśród widowni było niewielu obecnych uczniów gimnazjum, które działa w sfilmowanej placówce. Powód? Trwające jeszcze ferie zimowe lub małe zainteresowanie wśród młodzieży przeszłością swojego miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowa świetlica

Most w Pilchowicach pod ochroną!

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kama 28-01-2006 22:30
Zbyt mała reklama i dlatego tak niewielu chętnych oglądało film.Przecież absolwenci też chętnie przybyliby na projekcję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Klasyki zjechały do Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
562
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%