MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Filmowa uczta z czeskim kinem dla małych i dużych

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 października 2012, 10:14
Aktualizacja: 10:18
Autor: mestra
Fot. Organiatorzy
Trzy komedie Jiřego Menzla, oskarowy dramat duetu Jana Kadara i Elmara Klosa oraz niedzielny poranek dla dzieci z wesołymi niedźwiadkami – to wszystko miało miejsce w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w ramach Weekendu z Czeskim Filmem.

Impreza, odbywająca się w ramach projektu Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu, przyciągnęła do Sobieszowa wielu miłośników czeskiego kina. Spotkanie rozpoczęło się już w sobotę (20.10) od prelekcji filmoznawcy z Jilemnic – Ondřeja Šira. Po nim miłośnicy czeskich produkcji mieli okazję obejrzeć trzy komedie Jiřego Menzla – „Wsi moja sielska, anielska”, „Kapryśne lato” oraz „Na skraju lasu”.

– Zawsze miałam ochotę obejrzeć filmy tego reżysera, ale brakowało czasu i okazji. W końcu nadarzyła się w „Muflonie” i jestem zachwycona, bo uwielbiam czeskie kino. Dobrze, że są instytucje, które chcą nam je przybliżyć. Dla mnie to o wiele lepsze niż współczesne amerykańskie hity – mówiła po sobotnim spotkaniu Anna Krzysztofik.

Niedzielę rozpoczął poranek dla dzieci z wesołymi niedźwiadkami z bajki „Proszę pana, chodźmy się bawić” w reżyserii Břetislava Pojara i Miroslava Štěpánka. Mali widzowie wraz z rodzicami i opiekunami obejrzeli na dużym ekranie wesołe przygody dwóch misiów. Pomiędzy bajkami nie zabrakło zabaw i animacji – za sprawą opasek z uszkami i kredek do twarzy, wszystkie dzieci zamieniły się w misie, malowały, tańczyły i układały puzzle. Atrakcją był też prawdziwy pluszowy miś, który bawił się z najmłodszymi i rozdawał słodkie niespodzianki. Na zakończenie imprezy każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom.

– Rewelacyjna impreza! Moje dzieci są zachwycone! Nie dość, że obejrzały bajki, to jeszcze mogły się pobawić – cieszył się Robert Kardasiak, tato 4-letniego Oskara i 6-letniej Julki. – Takich imprez dla rodziców z dziećmi jest w naszym mieście zdecydowanie za mało. Do „Muflona” przyjechaliśmy specjalnie z Jeleniej Góry i jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Nasz Michałek w ogóle nie chciał stąd wychodzić – mówią Agata i Paweł Kozłowscy, rodzice 5-letniego Michała.

Na zakończenie filmowego weekendu o godz. 16.00, widzowie obejrzeli jeszcze dramat duetu Jana Kadara i Elmara Klosa – „Sklep przy głównej ulicy” – pierwszy zdobywca Oscara dla filmu środkowoeuropejskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Była radość i wzruszenia!

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~marysiaa 22-10-2012 11:30
DZIĘKUJEMY!!!!! Razem z córeczką dziękujemy za wspaniałą imprezę!!!
~Brawo !!! 22-10-2012 12:33
Misiu był super ! Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze. Pozdrawiamy pozytywnie zakręconą ekipę z MDK Muflon :)
~ 22-10-2012 16:26
wreszcie bracia Słowianie a nie araby ż...y albo inne niemcory
~tak trzymać! 22-10-2012 18:43
brawa dla Muflona!!! Dziękujemy, że pamiętacie o naszych dzieciach! Prosimy o więcej!
~dd 23-10-2012 0:24
Ty z 16:26 - Znowu dzisiaj ci coś nie wyszło???? Malkontent, ignorant, zbutwiały człowiek - to min. określenia twoją osobowości. Czy ty nie widzisz na formach jak cię opisują i ośmieszają - wyłącz się - przestaniesz się kompromitować!
~analiza 23-10-2012 0:27
BRAWA BRAWA BRAWA - oby więcej takich inicjatyw!!!!!. Przychylam się do w/w opinii ta osoba to d...l!
~do 00:24 ;27 23-10-2012 14:44
fajnie że się przychylasz sam do siebie multi-kulti lewaku a d...lem to ty jesteś i to tak głupim że nawet nie zauważyłeś że tamten komentarz wyraża radość oraz tego że perfidnie widać że udajesz 2 osoby no ale takie głupie lewaki kochające cały świat niestety tak mają
~Sofronov 26-10-2012 16:27
a to misiu z Animacji !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert na gongach

Zygzakiem po ulicy

Będzie taniej za wodę i ścieki

Projekt Kom(m)ando

Remontują kapliczkę

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
564
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%