MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Film o biegu Piastów – to warto zobaczyć

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 czerwca 2016, 15:12
Aktualizacja: Środa, 8 czerwca 2016, 7:43
Autor: Z–L
Fot. Archiwum
„40 lat Biegu Piastów" – tak nazywa się film, nakręcony przez Zbigniewa Dygdałowicza z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wykorzystał w nim archiwalne materiały, które przekazane zostały przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Premierowy pokaz już 9 czerwca o godz. 18.00 w jeleniogórskim Klubie Kwadrat. Wstęp wolny.

- Znając znakomite umiejętności Zbigniewa Dygdałowicza, jak również jego zainteresowanie historią regionu, jesteśmy pewni, że film warto obejrzeć – twierdzą.

Zapowiedź organizatorów premierowego pokazu: "Od 40 lat na Polanie Jakuszyckiej co roku odbywa się Bieg Piastów. Biorą w nim udział miłośnicy biegów narciarskich z całego świata. Ta masowa i znana na całym świecie impreza narciarska, zaistniała i rozwinęła się dzięki staraniom grupy zapaleńców, którym od początku przewodził Julian Gazdowski. W tegorocznych Archiwaliach pragniemy przedstawić historię i genezę powitana tej imprezy oraz osoby, dzięki którym zyskała ona miano największego zimowego wydarzenia Polsce, znanego również w całej Europie i na świecie".

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejny test w MZK

Ostatnia prosta kandydatów

Gala Senioraliów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mika 111 7-06-2016 16:07
Co tam biegi ,ja biegnę ku miłości .kocham kocham
~pocio 7-06-2016 17:35
bieglem w 2 biegu i 3 jako zolnierz wop to byla frajda narty zjazdowe tatry ciekawe czy sa dokumety z tegch biegow mam pare zdjec

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nadleśnictwo buduje wieżę widokową

Szkoła jak nowa  

Głosowanie w JBO  

To będą efektowne manewry

Przeszkadzali gapie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
582
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%