MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Filip Springer w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 października 2016, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Tego dziennikarza i reportażysty jeleniogórskim fanom literatury faktu nie trzeba przedstawiać. Jego debiut literacki „Miedzianka Historia Znikania” przysporzyła mu wielu wiernych fanów w całej Polsce, dlatego nie dziwi, że na wczorajsze (17.10) spotkanie w Książnicy Karkonoskiej przybyło wiele osób.

Okazją do spotkania była nowa książka „Miasto Archipelag”, której premiera odbyła się 12 września 2016. Są to zapiski Filipa Springera z jego pięciomiesięcznej reporterskiej podróży po 31 miastach, które w 1999 roku straciły statut miast wojewódzkich.

Podczas spotkania autor w sposób ciekawy i dowcipny opowiadał o przygodach, które spotkały go podczas pracy .W każdej z miejscowości dzień zaczynał od wyjścia „w miasto” już o świcie. Przemierzał je wzdłuż i wszerz czasami spotykając się z ich mieszkańcami. Do hotelu wracał o zmierzchu, aby przez następne cztery godziny spisywać to, co zobaczył i usłyszał. To sprawiło, że nie umknęły mu problemy egzystencjonalne mieszkańców miast, które kiedyś tętniły życiem gospodarczym i kulturalnym.

Oczywiście w „Archipelagu Miasto” są także wątki dotyczące Jeleniej Góry. Zresztą sam autor przyznał, że Jelenia Góra obok Wałbrzycha i Legnicy jest jego ulubionym miastem, którego historia jest kopalnią wiedzy i pomysłów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Październik z Klubem Seniora w Przystani Twórczej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~byłem 18-10-2016 9:54
Było super !
~gość 18-10-2016 10:05
świetne spotkanie
~grumpy 22-10-2016 13:56
szkoda ze to spotkanie odbylo sie w poniedzialek a nie w weekend, jako sloik niestety w tygodniu przebywam poza jelonka :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Liga Rocka wystartowała

Jasna strona gier – w BWA

Wypadek przy sądzie

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%