MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Filharmonia darmowa dla seniorów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 września 2017, 8:06
Aktualizacja: Środa, 6 września 2017, 7:45
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W zeszłym roku pojawiła się informacja, że władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zastanawiają się nad wprowadzeniem pewnego novum. Chcieliby, aby osoby starsze korzystały z oferty Filharmonii Dolnośląskiej za darmo. Jak się okazuje pomysł ten nie został odłożony na półkę i ma szansę na realizację jeszcze w tym roku.

Autorem tego pomysłu jest Tadeusz Samborski, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, któremu podlega w Urzędzie Marszałkowskim między innymi wydział kultury. Już w zeszłym roku zapowiadał chęć wprowadzenia darmowych wejściówek dla osób starszych do jeleniogórskiej filharmonii.

Od tego czasu minął już ponad rok, ale nie zapomniał o swoim pomyśle i w najbliższym czasie chce go zrealizować. - Postulat o tym, aby osoby powyżej 70 roku życia korzystały nieodpłatnie z Filharmonii Dolnośląskiej jest bardzo dobry. Niebawem chcę podjąć rozmowy z dyrektorem Tomaszem Janczakiem na ten temat i o ile wiem jest otwarty na takie rozwiązanie – zakończył Tadeusz Samborski Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Faktycznie już w zeszłym roku obecny dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej był gotowy do podjęcia rozmów w tej sprawie z wojewódzkim urzędem.

Zachodzi pytanie, z jakich środków miałoby to zostać sfinansowane. Czy darmowe bilety dla seniorów ufundowałby urząd czy nasza filharmonia? A może oba podmioty podzieliłyby się kosztami? - Ciężko to rozdzielić – przyznaje Tadeusz Samborski. Filharmonia przecież podlega pod Urząd Marszałkowski. Jeśli chcielibyśmy przyjąć ten pomysł, to musiałby zostać sfinansowany ze wspólnego budżetu.

Raczej nie ma co liczyć, że seniorzy już w najbliższych tygodniach będą mogli korzystać z takiej możliwości. 54. sezon artystyczny rozpoczyna się 15 września, czasu na wprowadzenie zmian jest za mało. - W trakcie sezonu postaramy się wprowadzić w życie ten pomysł – zakończył Tadeusz Samborski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~gluś 5-09-2017 10:21
fantastyczna sprawa, oby się udało :)
~[-] 5-09-2017 11:34
nie długo wszystko dla tych seniorow będzie za darmo,,wystarczy popatrzeć co się dzieje w autobusach masakra sami ci co nie placa i widze te same osoby codziennie,,na linii nr,1 i nie tylko człowiek jedzie do pracy czy z pracy to nie może nawet stanac normalnie bo oni tak się pchaja bo musza dupe posadzic na jeden nieraz przystanek,jestem ciekawa zaczym oni tak jezdza do tego miasta,,ze nawet w niedziele chodza do marketow,,.Powinni placic za wszystko choćby ze znizka,,dosyć już tego
~,,POL,,, 5-09-2017 12:20
,przyjdzie czas że osoba która narzeka,będzie w takim samym wieku i będzie korzystała z tych samych uciech co seniorzy,,,, jest TO jedyny sposób wyjścia z domu,aby przebywać wśród ludzi,,a może mają za dużo spraw związanych z życiem codziennym,,,samotność i jeszcze raz samotność,,,,
~9ok 5-09-2017 15:59
Do [-].A moze tak zajmiesz się sobą co?.I nie spinaj siè tak bo bona puscisz w tym autobusie nr 1.Wyzerowała CI się EMPATIA.A moze Ty juz jestes seniorka ,tylko musisz pracowac,cooo?
~HJj 5-09-2017 16:11
Duża sala ma ponad 300miejsc. Powiedzmy że na koncert przyjdzie kilka klubów seniora/akademii 3go wieku itp. 250osób za friko. A ci co będą chcieli zapłacić normalnie za wstęp, będą musieli walczyć o bilety. Błąd.
~FFF 5-09-2017 16:44
Bilet dla seniora to koszt 10 , 15 zł. Nie przesadzajmy , zawsze można wygospodarować w ciągu miesiąca 20 , 30 zł. To repertuar i godziny spektakli są skuteczną zachętą dla melomanów. I o ile repertuar jest na piątkę ... to problemem staje się powrót po spektaklu do domu ( Zabobrze, Cieplice).
~[-] 5-09-2017 16:49
Do 15,59,wiesz co człowieku sam się zajmij sobą i ty się nie spinaj bo być może ty się z..rasz d...lu]]jeszcze mi daleko do tego seniora,spadaj
~ 5-09-2017 18:21
Fajnie. Tylko czy seniorzy będą chcieli. I czy będą mogli.Za komuny ,pamietam, to na siłę było ukulturnianie. Było za darmo to masy ludowe nie chciały. A szanowna z 11.34 pewnie słusznie się boi ,że nie doczeka czasu, kiedy będzie mogła bez wyrzutów sumienia rozwalić się na krzesełku. Jak znam życie, to zapewne choć mloda to ślepa i głucha. Zapewne i teraz bez żenady krzesełko z oznakowaniem dla starych,okupuje. Szanowna, gdyby młodzi się nie pchali,starzy też by nie musieli. A swoją starą to zamkniętą w kojcu gdzieś trzymasz,żeby powietrza i miejsca mlodym nie zajmowała. Nie ? To czas ! I kotarą przykryj,żeby nikt nie zobaczył. Starej wystarczy 15 cm powietrza od sufitu . I tyle !
~@^@ 5-09-2017 20:01
Kultura dla seniorów za darmo - zdecydowanie TAK! Znam seniorów, którzy są bardzo oszczędni i raczej kupią coś wnukom niz wydadzą dla własnej przyjemności. A im się też coś od życia nalezy.
~tak 5-09-2017 22:13
a nie lepiej za symboliczną złotówkę chociaż?
~ 6-09-2017 8:12
A może by tak bardziej dla dzieci do powiedzmy 12 roku życia ? Niech kształtują swoje gusta muzyczne z dala od łupu-cupu, bum-bum i tym podobnych dźwięków podbijanych mocnym basem.
~FFF 6-09-2017 8:59
...do internauty z godz. 08:12. Zgadza się trzeba kształtować gusty dzieci w tym pozytywnym znaczeniu. Filharmonia jak najbardziej za.... w chwili obecnej są niedzielne poranki muzyczne dla dzieci. Natomiast jestem zdecydowanie przeciwna pomysłowi darmowych biletów .... każdy rodzic otrzymuje na dziecko 500 + ... nie jest wielką sztuką zapłacić za bilet wstępu dla dziecka z tych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

26. edycja "Prezentacji"

Spotkali się z Beatą Kempą

Zaczytaj się z Jelonką.com

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1358
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%