MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Fetowanie przy knedlikach

Wiadomości: REGION
Piątek, 30 kwietnia 2010, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: Ania
Mieszkańcy Karpacza będą świętować wspólnie z sąsiadami zza miedzy z czeskich Jilemnic. Dziewiątego maja z miasta pod Śnieżką wyjedzie autobus do Czech. Wystąpi tam m.in. chór Złota Aura.

Samorządowcy z Karpacza i Jilemnic w ramach EWT Polska - Czechy będą realizować projekt „Wspólnie pracujemy, wspólnie świętujemy”.

Uroczystości w Czechach zostały skumulowane w maju. 20 maja wyjedzie tam trzydzieścioro dzieci z Karpacza, po piętnastu uczniów ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Wezmą one udział w zajęciach artystycznych organizowanych w Jilemnicach. Będą m.in. malować na jedwabiu, uczyć się sztuki modelarstwa, metaloplastyki, bukieciarstwa. – 21 maja w Karpaczu, w ramach obchodzonych wspólnych rocznic, rozpocznie się trzydniowy polsko – czeski plener artystyczny dla mieszkańców Karpacza i Jilemnicach – mówi zastępca burmistrza Karpacza, Ryszard Rzepczyński.

- Rozpoczną się wówczas urodziny miasta, będą one trwały do końca czerwca, przewidziane jest mnóstwo atrakcji m.in. dwudziestego czerwca Jany na wodospadzie, wezmą w nich udział również goście i przyjaciele z Jilemnic.

W mieście pod Śnieżką odbędzie się wiele wydarzeń związanych z obchodami pięćdziesięciolecia otrzymania praw miejskich oraz stulecia kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, m.in. szóstego czerwca odbędzie się uroczysta msza i spotkanie z Czechami.

Karpacz na te i inne cele otrzymał około osiemdziesięciu pięciu tysięcy złotych. Zostaną one przeznaczone także na organizację takich imprez, jak Góry Kultury oraz Letnia Noc Sylwestrowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Osuwiska na obwodnicy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Agulka 30-04-2010 21:08
No to Złota Aura da popis,ale reprezentacja Karpacza!,nie mogą wysłać kogoś kto umie śpiewać?polecam stopery do uszu
~młody karpaczanin 2-05-2010 22:46
Kilka fajnych zespołów z Karpacza i okolic prędzej doczeka się starości niż zaśpiewa dla miasta. Trochę młodej krwi by się przydało, bo złotej armaty już nikt nie chce słuchać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

Kampania ławkowa

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Samochód poleasingowy – czy warto?

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
926
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%