MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Feta z pomysłem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 3 czerwca 2007, 13:19
Autor: TEJO
Fot. Angela
Wszystko dla najmłodszych na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Zobaczyć mundurowych w akcji, dotknąć służbowej broni, przekonać się, jak wygląda wnętrze wozu bojowego straży pożarnej. A przy okazji wziąć udział w wielu konkursach i nagrodzić brawami odważnych, którzy wystąpili na scenie.

To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez aeroklub, straż miejską, policję i wielu innych organizatorów sobotniej zabawy na płycie lotniska przy ulicy Łomnickiej.

Mimo niepewnej aury frekwencja zainteresowanych dopisała. Na festyn przyszli nie tylko najmłodsi jeleniogórzanie.
Żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik zadbał dyrektor aeroklubu Jacek Musiał, który - zgodnie ze scenariuszem imprezy przygotowanym przez mł. inspektora Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej – miał wystąpić także w roli konferansjera.
Scenariusz przewidywał także pojawienie się Haliny Podłuckiej-Kreń z policji.

Wśród gości zauważyliśmy prezydenta Marka Obrębalskiego w czerwonym krawacie oraz Jerzego Górniaka, komendanta SM, po cywilnemu i w ciemnych okularach. Impreza podobała się obu panom.

Ale najważniejsza była radość dzieci, a tej nie zabrakło. Najmłodsi oblegali miejsca, gdzie była możliwość zrobienia rundki na skuterze. Ochoczo uczestniczyli w konkursach. Podziwiali pokazy służb mundurowych i umiejętności skoczków spadochronowych oraz pilotów Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Zainteresowanie wzbudziły też loty śmigłowców. Nie tych naturalnej wielkości, ale wiernie odwzorowanych modeli, które unosiły się nad płytą lotniska.
Modele zaprezentował także Miejski Zakład Komunikacyjny. Można było podziwiać dawne dorożki oraz tramwaje, tyle że w miniaturze.

Zdaniem strażników miejskich impreza powinna przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. W trakcie festynu można było przystąpić do egzaminu na kartę rowerową oraz oznakować jednoślad.
Taki wpis do policyjnych rejestrów może pomóc w odzyskaniu pojazdu w razie jego kradzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Wnioski na wymianę pieców

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ prezes TPD 2-06-2007 23:29
Szkoda, że wśród wymienionych organizatorów i przede wszystkim prowadzących wszystkie komkursy dla dzieci tak pięknie uwidocznionych na fotkach, zabrakło członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci!!! Może zatem warto podkreślić, że byli to uczniowie i ich opiekunowie z III LO "Śniadecki" i ZST "Mechanik" Ciekawa jestem jak przebiegałaby ta cała feta bez tylu wspaniałych konkursów dla dzieci? Myślę, że nie jeden rodzic i ich dziecko podzieli moje zdanie.A tak w ogóle ciekawa jestem kto moderatorowi podał niekompletne informacje? Może warto byłoby je sprostować?
~eenn 3-06-2007 7:04
fajna renówka
~pytanie do autora artykułu 3-06-2007 11:27
...a gdzie to była Pani Halinka z Policji, bo Pana Grzesia i 3 policjantów mężczyzn widziałam, ale kobiet nie z Policji nie było... a zamieniłabym z koleżanką z pewnością kilka słów.
~prezes TPD 3-06-2007 11:55
Potwierdzam uwagę dot.policjantki Podłuckiej – Kreń. Ja też znam tą Panią i rzeczywiście na festynie tej Pani nie było, a już na pewno nie wśród organizatorów! Radziłabym autorowi artykułu sprawdzać dokładnie informacje, które przyjmuje. Nie chodzi o to, że mają one być podane ekspresowo, ale rzetelnie i fachowo. W innym razie będą rodzić niesmak!
~ uczestnik j.w. 3-06-2007 12:11
A tak jeszcze apropo, nie ważne jakiego koloru pan prezydent miał krawat, ale zdaje się ważniejszym byłoby, czy dzieci były zadowolone z tego festynu. W końcu to ich święto i o to trzeba było je zapytać, a nie promować ludzi, na dodatek takich, których na imprezie nie było!
~uczestnik festynu 3-06-2007 14:33
Widać nie doszedł mój pierwszy komentarz, do którego się odwołuję w drugim. Powtarzam Szanowny autorze artykułu , że konferansjerem NIE był pan dyr. Aeroklubu ale pan ze straży miejskiej, choć wyszło mu to tragicznie! A dyrektor próbował coś powiedzieć, ale z powodu niedomagań sprzętu nikt go nie mógł usłyszeć i chyba na całe szczęście!
~młody komunista 3-06-2007 14:54
Jak to nieważne, jakiego koloru krawat? CZerwone zawsze nosili młodzi komuniści. Myślę, ze to bardzo sympatyczny gest w naszą stronę.
~ksywka 3-06-2007 15:05
...komendanta SM, po cywilnemu i w ciemnych okularach... ???????????
~zainteresowany 3-06-2007 16:04
O co chodzi z tą renówka kabrio? bo nie kumam...
~HELP PROSZE :D 3-06-2007 18:46
Kto Mi Poda Stronke Straży Granicznej ? Bo Mówili że na ich stronie mozna bedzie znalesc swoje zdjęcie robione przez straz ;o Graniczna wpisywalem w google i nic ..... ProSze O PoMoc !!! jak najszybciej ..
~danio–1988@TLEN.PL 6-06-2007 12:34
ten w zielonej koszulce na scenie to ja wolontariusz z Mechanika a mówią ze my "beeeeeeeeee" tak sie to robi "ludki leniuszki" z ogólniaków.Wy sie uczcie a my się mniej uczymy ale wiecej dobrego robimy ;];]; było zajefajnie:)):):ja coś gg 4970344
~zgadzam sie z Prezesem(:(:(:danio@ jak wyzej 6-06-2007 12:37
zabrakło członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci!!! Może zatem warto podkreślić, że byli to uczniowie i ich opiekunowie z III LO "Śniadecki" i ZST "Mechanik" Chodziło mi wcześniej ze jezeli ludzie z mechanika sa nawet dobrzy i zdarzają sie to czemu was z LO tak mało w tpd .Jaki problem przyść na 5h w sobote ja tez mam co robić ale to nie wymwoka dla was;/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%