MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festyn zdrowia w „Mechaniku”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 maja 2012, 8:48
Aktualizacja: 8:48
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
W czwartek (31.05) w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w godz. 9.00 do 14.00 odbędzie się wielki festyn promujący zdrowy styl życia. Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Czas na zdrowie”.

Na ten dzień zaplanowano prelekcje dietetyka, lekarza, kucharza i znanego sporowca. Odbędzie się również sesja filmowa pt. „Śmietnik w mojej głowie”, na którą złoży się sześć filmów mówiących o stereotypach. Filmy będą wyświetlane w auli szkolnej, a pomiędzy nimi wypowiedzą się zaproszeni goście.

Nie zabraknie prezentacji regionalnych gospodarstw ekologicznych na świetlicy i w bufecie szkolnym, degustacji produktów, potraw ekologicznych przygotowanych przez rodziców i uczniów szkoły czy gier i zabaw na boisku szkolnym. Organizatorem i koordynatorem festynu jest nauczyciel biologii Marzenna Sładczyk.

Festyn promujący zdrowy styl życia jest odbędzie się w ramach projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Czas na zdrowie”, który przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na stworzeniu dziesięcioosobowego zespołu w danej szkole, który miał najpierw zdobyć wiedzę na temat zdrowego stylu życia, a następnie wypromować ją na forum szkoły.

Zadaniem uczestników było również przygotowanie scenariusza i promocji zdrowia wśród społeczności lokalnej. W tym etapie Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” zajął czwarte miejsce zdobywając 344,80 pkt. na 400 możliwych punktów. Udział w pierwszym etapie wzięły 82 szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. Powiat jeleniogórskiego reprezentował tylko ZST „Mechanik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Oto "mistrz" kierownicy

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~uczący 28-05-2012 12:17
Rewelacyjna pora, wszyscy w szkołach są, na prawdę super...
~do uczący 29-05-2012 3:30
Akurat idealna wymówka na wyjście klasowe. My np zamierzamy skorzystać i wraz z nauczycielami uczestniczyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

PiS apeluje do mieszkańców

8 małych kroków do zdrowego odżywiania

JSM dla rowerzystów

Atrakcje ze zniżką dla krwiodawców

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1128
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%