MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festyn za nakrętki dla chorej Klaudii już za nami. Było niezwykle i bajecznie!

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 1 października 2012, 7:32
Aktualizacja: 9:20
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Dzieci z przedszkola w Mysłakowicach przekonały się, że dobro powraca i to ze zdwojoną siłą. Za to, że uzbierały najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jedno dziecko (niemal 340 kg) na rzecz 10–letniej Klaudii chorej na retinopatię wcześniaczą i wygrały konkurs zorganizowany przez firmę Vesna, w piątek (28.09) wzięły udział w niezwykłym festynie rodzinnym.

Jak bawiły się maluchy? Rewelacyjnie , bowiem plac przyszkolny wypełnił się bajkowymi postaciami, balonami, klockami, z których budowany były zamek i wieloma innymi atrakcjami. Firma Olinek udostępniła dmuchany plac zabaw.

- Akcja zbiórki nakrętek „Festyn za nakrętki „ trwała od 1 lutego do 30 czerwca 2012. Pomysł zrodził się w mojej głowie w dniu, kiedy organizowaliśmy przyjęcie urodzinowe dla Klaudii i kiedy poznałam bliżej jej sytuację. Klaudia to 11-letnia dziewczynka, która urodziła się w 6-tym miesiącu ciąży i cierpi na retinopatię wcześniaczą. Jest osobą prawie niewidomą. Jej mama nawiązała kontakt z kliniką w Chinach, która daje nadzieję na poprawę widzenia Klaudii, poprzez zabiegi iniekcji komórek macierzystych. Koszt takiego wyjazdu to około 100 tys. zł – mówi Magdalena Pruś z firmy Vesna. - Nasza akcja spotkała się ze sporym odzewem nie tylko szkół i przedszkoli biorących udział w konkursie, ale także wśród wielu firm i instytucji, a także osób prywatnych. Przeszło 50 placówek zbierało z nami nakrętki dla Klaudii. Udało się uzbierać 8 ton.

Teraz trwa II edycja konkursu, która rozpoczęła się 1 września i potrwa do 31 grudnia.

- Gorąco namawiamy wszystkich do dalszej zbiórki nakrętek da Klaudii. Zwycięzca wskaże nam miejsce organizacji wspaniałego balu karnawałowego. Na początku stycznia Klaudia wylatuje do Chin. Moim marzeniem jest uzbierać dla niej 10 ton nakrętek – mówi Magdalena Pruś.

Czytaj również

Muzeum w pałacu

W śmieciach miasto tonie

Rusza remont stadionu przy ulicy Lubańskiej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~magda2 1-10-2012 9:33
Dużo zdrówka dla Klaudii. Również prywatnie zbieram dla niej nakrętki, jak i cała moja rodzina. Pozdrawiam.
~ 1-10-2012 9:52
super akcja!! nakretki dobra sprawa, ja tez zbieram
~xxx 1-10-2012 10:38
A moze by tak laskawie panie nauczycielki oglosily w klasach ze sa zbierane nakretki Poniewaz pytalam sie kilku ucznioow SP11 czy zbieraja nakretki ale oni odpowiadaja ze nic nie nauczyciele nie mowia a wystarczy oglosic pierwwszakom ze np. za jakas tam ilosc nakretek dostana plusika czy tam sloneczko i wtedy zobacza jaka ilosc nakretek przyniosa dzieci Prosba do nauczycieli wszystkich szkol i przedszkoli przypominajcie dzieciom ze sa zbierane nakretki
~zbieracz 1-10-2012 11:44
A co z pozostałymi zbieraczami?? zbieramy nakrętki nie dla festynu ale z solidarności w pomocy i gdzie mamy oddać nakrętki???? Zbieramy od dawna, na różne cele, chętnie pomożemy Klaudii. Wskażcie szkołę, placówkę, gdzie można zanieść nakrętki. Jest sporo starszych ludzi, którzy chętnie pomogą.
~hala 1-10-2012 13:15
Też chcę wiedzieć gdzie te już mozolnie uzbierane nakrętki oddać. Nie mam już kontaktów z przedszkolem ani szkołą, bo dzieci się zestarzały.
~VESNA 1-10-2012 13:44
Nakrętki można przynosić np. do hurtowni zabawek MD przy ul. Sobieskiego 23. Ponadto lista firm i instytucji zbierających znajduje się na stronie www.pomagamy.vesna.pl. Pozdrawiam. Magda Pruś
~magda2 1-10-2012 18:07
DO ZBIERACZ: ja też nie mam dzieci w szkole,ani w przedszkolu, ale chętnie się przechadzam do najbliższej szkoły i zanoszę uzbierane przeze mnie nakrętki :)
~mama Klaudii 1-10-2012 19:46
Nakretki odbieram osobiście jesli ktoś da mi znać, mój numer 501 768 185, a w SP 11 plakat wisi na drzwiach wejściowych koło szatni, przy koszach na nakrętki, myślę, że wszystkie dzieci tamtędy chodzą i widzą plakat. Za wszystkie przekazywane nakretki bardzo dziekujemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak się nie robi!

Szykują się podwyżki opłat za odpady  

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Będzie remont na stadionie w Podgórzynie

Celtycki poranek

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
870
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
7%