MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festyn w Śniadeckim pełen atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 października 2016, 7:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 października 2016, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Nie brakowało chętnych, aby sobotnich (1.10) kilka godzin spędzić w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze. Atrakcji było co niemiara, a uczniowie bardzo chętnie w wolnym dniu przybyli do szkoły.

Październikowy festyn w „Śniadeckim” odbył się po raz pierwszy, a przybyli nie tylko obecni uczniowie, ale i absolwenci. Żeńska część bardzo chętnie brała udział w warsztatach makijażu, młodsi (i nie tylko) malowali twarze, był też kiermasz ciast, loteria fantowa oraz grochówka.

- Sponsorzy podarowali nam wiele przedmiotów. Mam nadzieję, że uda się zebrać na sprzęt sportowy do sali gimnastycznej – mówiła o celu na jaki zbierane były pieniądze, dyrektorka ZSOiT Elwira Kozak. - Myślę, że każdego roku będzie się to rozwijać i będzie coraz lepiej – dodała pani dyrektor, która zachwalała nauczycieli i uczniów.

Na imprezę przybyli też absolwenci. - Trzeba odwiedzić starą szkołę. Z sentymentem ją wspominam i gdybym jeszcze raz miała wybierać, to byłby to „Śniadecki” - wyznała Barbara Barczyńska. - Chciałam spotkać znajomych i nauczycieli. Najlepiej wspominam panią Fijałkowską od niemieckiego oraz moją wychowawczynię panią Matyszczuk – dodała kolejna absolwentka.

W programie był też m.in. pokaz pierwszej pomocy (firma Divemed), strzelanie do tarczy, prezentacja replik ASG (Drużyna Braci Chrześcijańska Formacja ASG) oraz zawody strzeleckie o puchar dyrektora szkoły i firmy Super Agi.

Dzięki strażnikom miejskim można było nie tylko przejechać się w miasteczku ruchu drogowego, ale zrobić to w specjalnych goglach imitujących stan upojenia alkoholowego oraz po narkotykach.

Nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych: pokazu karate, judo oraz boksu, a także konkursów dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. Na scenie odbywały się ponadto licytacje, wystąpił zespół Lemoniada, a na zakończenie imprezy był czas na zumbę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody dla nauczycieli

Kuchcikowo w SP 2

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Senior70 7-10-2016 14:23
Byłem,widziałem i jestem zachwycony. Wspaniała impreza :)
~crazyman 10-10-2016 14:41
Dawna Budowlanka..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Stop marginalizacji średnich miast

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

O bezpieczeństwie w DODN

Otrzęsiny w Ekonomie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
674
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%