MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Festyn w Parafii na ul. Morcinka

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 26 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 15:49
Autor: Artur Wilimek - www.wideofilm.com.pl
Fot. Artur Wilimek - www.wideofilm.com.pl
Festyn w parafii M.B. Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu

W niedzielę 26 czerwca w Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu przy ulicy Morcinka odbył się wielki festyn z okazji przypadającej w lipcu 10 rocznicy powstania parafii. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12.oo. Ulica Morcinka na odcinku przylegającym do terenu parafii została zamknięta dla normalnego ruchu kołowego i zamieniona w miasteczko ruchu drogowego dla dzieci prowadzone przez jeleniogórską "drogówkę" oraz Straż Miejską. W miasteczku sił próbowali rowerzyści oraz najmłodsi w zakładanych na siebie modelach samochodów (patrz. foto). Każdy przejazd nagradzany był super upominkami. W tym samym czasie na placu wokół parafii odbywała się wielka loteria w której można było wygrać rozmaitości, począwszy od rzeczy codziennego użytku a skończywszy na rowerach, karnetach na pobyt w Miasteczku Western City, hotelach itp.. Główną nagrodą loterii był pobyt w hotelu Mariott w Warszawie. Ponieważ impreza przewidziana była do późnego wieczora nie zabrakło punktów, w których można było coś zjeść na gorąco, wypić kawę i herbatę, oraz skosztować wyśmienitej kiełbaski i kaszanki z grilla. Na deser oferowano wspaniałe domowe ciasta.

Wszyscy rowerzyści, którzy przybyli na festyn mieli okazję za darmo oddać do oznakowania swoje pojazdy przedstawicielom jeleniogórskiej Policji. Przez cały czas trwania imprezy przybyłych gości zabawiał zespół ALTER pana Zdzisława Wyrostka. Na festyn przybyła również i wzbudziła duże zainteresowanie Orkiestra Filharmonii Jeleniogórskiej. Dla najmłodszych do zabaw i szaleństw rozstawione było dmuchane zamczysko. Każde dziecko (i nie tylko) mogło zrobić sobie zdjęcie z misiem - strażnikiem miejskim. Na rozstawionej dużej scenie odbywały się zabawy taneczne w kórych przez cały czas brali udział księża z parafii.

Kolejną atrakcją były konie ze szkółki jeździeckiej.

Należy nadmienić, że tak duża impreza nie mogła by się odbyć bez wielu sponsorów. Do głównych należeli: Policja jeleniogórska, Straż Miejska, firma Zepter, Hotel Jelenia Struga, Jetix, Matex i wiele innych. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na budowę kościoła parafialnego.

Na koniec można było skosztować wspaniałego tortu, który osobiście dzielił proboszcz parafii ks. Grzegorz Niwczyk.

Festyn zakończył się ok. godz. 22.oo.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Udział Policji Jeleniogórskiej miał miejsce wobec prowadzenia akcji „Bezpieczne Wakacje” jak i realizowania programów prewencyjnych: „Stop- rower oznakowany”, „Program poprawy bezpieczeństwa turystów na terenie powiatu jeleniogórskiego”, „Certyfikatu bezpieczeństwa” i „Nie daj się uzależnieniom!”.

Podczas festynu st.sierż. Sławomir Chrzanowski- Dzielnicowy Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze i sierż.szt. Danuta Razmysłowicz prowadzili akcję znakowania rowerów i propagowali
zabezpieczenia techniczne oraz kolportowali liczne ulotki jak i materiały prewencyjne na temat szeroko pojętej prewencji kryminalnej.

Podczas festynu, m.in. na scenie przekazywane były założenia programowe dot. w/w
programów prewencyjnych jak i: „Programu holenderskiego” , w tym roli dzielnicowego, „Programu zwalczania przestępczości samochodowej”, „Bezpieczny Senior” i pomocy ofiarom przestępstw w ramach programu „Kobieto nie bądź ofiarą” oraz „Uwaga złodziej na działkach”.

Ponadto Sekcja Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze przygotowała liczne konkursy ze
znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zawody rowerowe, gdzie dzieci obdarowywane były nagrodami. Straż Miejska przygotowała „Miasteczko Ruchu Drogowego” z „Autochodzikiem” także z nagrodami.

„VIII Święto Parafialne” zgromadziło dzisiejszego dnia dzieci, młodzież i osoby starsze. Co jednak najważniejsze licznie przybywały całe rodziny - od niemowlaka do pradziadka. W dzisiejszych czasach ma to szczególne znaczenie i ogromny wymiar społeczny. Aż serce się wszystkim radowało z takiego widoku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~a.m 28-06-2005 8:45
Festyn - udana imprezka,tylko dla kogo ta cena losów 5zł chyba nie dla tego biednego społeczeństwa.Oj wstyd moi drodzy.
~obrońca biednych i strap 28-06-2005 9:41
a mówi się,że biedny pod Kościół ale i tu dla biednych już miejsca nie ma,bo nawet za kromkę chleba ze smalcem trzeba słono płacić..... biedaku gdzie ty się teraz podziejesz?
~obrońca biednych 28-06-2005 13:42
mit-biedny pod Kościół-... obalony,bo i tu nie było nic dla biedaków,nawet za kromkę chleba ze smalcem trzeba było słono zapłacić,a zapach grochówki-dżwiękówki nie jednemu,głodnemu człowiekowi podrażnił podniebienie,a było ich było... i sponsorów też Kościół miał...
~wierna 28-06-2005 14:03
było super...moge tam chodzić co niedzielę....
~Panika 2-07-2005 18:29
KOchani a przynajmniej znacie powód dla jakiego ceny za losy były takie a nie inne?? Otóz chyba nie. Dla reszty niedoinformowanych, chciałam powiedzieć, że festyn miał na celu wsparcie budowy kościoła. Kto nie chciał - losów nie kupywal. Więc proszę nie najeżdżać na Kościół, bo nic nikomu złego się nie stalo. A z faktu, że byli sponsorzy należy się tylko cieszyć- gdyby nie oni, takie przedsięwzięcie nie miałoby większych szans.
~misiekjga 5-07-2005 22:59
Oczywiście - Policja i Straż Miejska, wszyscy na poczekaniu i na zawołanie K.K. Może jednak szanowni stróże prawa tak sami od siebie, zajrzeli by od czasu do czasu w rejon pobliskiego "Sajgonu", tego wrzodu pomiędzy domami studentów A.E.
~misiekjga 5-07-2005 23:05
Oczywiście - Policja i Straż Miejska na zawołanie dla K.K., a obok "akademików" nadal straszy bezkarny "Sajgon", ten wrzód całej okolicy.
~bez 13-07-2005 21:33
do kometarza misiekjga partykule "by" z czasownikami w trybie przypuszczającym po czasowniku w jezyku polskim piszemy RAZEM!!!!
~misiekjga 27-07-2005 8:28
Dziękuję za pouczenie w sprawie pisowni, lecz niech sprytnie nie zaciemnia ono istoty tematu, w ramach którego oczekiwałem dyskusji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

60 okrążeń na 60 lat

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Dachowanie w Radomierzu

Odpust Krzeszowski

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
31
Tak
48%
Nie
48%
Nie wiem
3%