MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festyn na szóstkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 czerwca 2018, 8:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 7:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Miniona sobota (9.06) była dniem pełnym festynów w Jeleniej Górze. Jeden z nich odbył się w Szkole Podstawowej Nr 6 w Cieplicach, gdzie na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty, a cała społeczność szkolna integrowała się.
- Staramy się każdego roku organizować spotkanie integracyjne, aby lepiej się poznać nie tylko od strony edukacyjnej, ale też w zabawie - podkreśliła Maria Guszała, dyrektor SP 6, która serdecznie dziękowała wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w organizację festynu.

W trakcie imprezy prezentowano uzdolnienia młodych osób - zarówno uczniów, jak i absolwentów, bowiem na scenie zaprezentowali się m.in. bracia Jacek i Wojtek Jeschke - jeleniogórzanie znani m.in. z Tańca z Gwiazdami. Nie zabrakło też uczestników zajęć w Przystani Twórczej, która od lat działa na terenie szkoły.

- Współpraca układa się wspaniale, jestem bardzo zadowolona, że Przystań Twórcza jest w naszej szkole i myślę, że rodzice również - dodała M. Guszała.

Festyn jest inicjatywą Rady Rodziców, a z pomocą nauczycieli, uczniów i licznych partnerów impreza z każdym rokiem jest coraz bogatsza.

- To niesamowite, że od tych czterech lat grupa ludzi chce i poświęca swój prywatny czas, aby wytworzyć taką wspaniałą atmosferę - podkreśliła Urszula Bąkowska-Morawska, przewodnicząca Rady Rodziców w SP 6.

Wśród atrakcji były m.in.: ścianka wspinaczkowa od OSP Piechowice, OSP Sobieszów zrobiło wielką fontannę na ochłodę w ten upalny dzień, był też Karkonoski Park Narodowy z rakietami śnieżnymi, ZST Mechanik z robotyką. Równie duże zainteresowanie budził kucyk ze Stajni Rybnica, egzamin na kartę rowerową, znakowanie rowerów przez policję, pokaz rycerski czy tradycyjna podczas takich imprez loteria fantowa. Dodatkowo było mnóstwo innych gier, zabaw, konkursów. Nie zabrakło smakołyków.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Powiat Jeleniogórski na targach w Jabloncu

Na poranku działo się!

Walczyli o... dziurawy kubek

Przybywa pasażerów

Wyścigi wraków nadal bardzo popularne

Wszyscy za strajkiem

Kończy się referendum strajkowe

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
177
Tak
55%
Jest dobrze, jak jest
16%
Nie
27%
Nie mam zdania
2%