MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Festyn na rzecz Kaplicy Św. Anny – w Sosnówce

Wiadomości: Region
Czwartek, 24 lipca 2014, 8:34
Aktualizacja: 8:39
Autor: visitkarkonosze.pl
Fot. Organizator
W niedzielę, 27 lipca, już po raz siedemnasty odbędzie się festyn na rzecz odbudowy Kaplicy Świętej Anny w Sosnówce. W programie koncerty zespołów, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, turnieje sportowe, licytacje z cennymi nagrodami.

Na godz. 10.30 zaplanowano uroczystą mszę odpustową w kaplicy. Początek festynu w południe na polanie koło Domu Wczasowego Lubuszanin. Dojazd drogą boczną, która odbija od trasy pomiędzy Sosnówką a Karpaczem. Można oczywiście dojść szlakami turystycznymi z Podgórzyna, Sosnówki i Karpacza.

W ramach zorganizowane zostaną, między innymi, dwie atrakcyjne imprezy sportowe: XII Bieg Górski do Dobrego Źródła (start o godz. 13 w Sosnówce, meta na polanie przy DW Lubuszanin) oraz III Wyścig MTB Święta Anna.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Weekend z deską"

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 24-07-2014 8:57
https://www.facebook.com/UphillMtbSwAnna
~ 24-07-2014 8:59
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1299
~eMKa 24-07-2014 10:52
Jak najlepiej dotrzeć do kaplicy komunikacją miejską
~heretyk 24-07-2014 16:12
Faustyny,tej z Kalkuty,łod ognia i smoły piekielnej ,czy będzie egzorcysta? Lody,karuzel,odpust-festyn trwa.
~xyz 24-07-2014 16:32
jak dotrzeć to proste :) Każdy kto nogi wyciągnie to rodzina zgłasza przyjeżdża karawan i Kaplica
~kama 24-07-2014 16:54
ma ponoc nie byc pogody :( deszcz ma padac....
~Misiek 25-07-2014 11:09
Komunikacją Miejską nie dojedziesz. Dlatego że komunikacja miejska w Jeleniej Górze nie jest dla pasażerów tylko dla urzędników miejskich. Którzy to w sprawny sposób ucinają kolejne kursy a autobusy dalej jeżdżą stadami lub w ogóle.
~do kamy 25-07-2014 18:05
Pogoda zawsze jest, lepsza, gorsza, ale jest :)
~Duch Gór 25-07-2014 21:21
A za kapliczką,kilkaset metrów jest grota wykuta w skale przy drodze,grota ma kilka naście metrów,na końcu tego tunelu znajduję się szacht wylany z betonu, wypełniony wodą,na dnie widać rurę która prowadzi pod to wzgórze po lewej stronie na końcu tego tunelu jest zasyp wejście w głąb,zostało wysadzone pod koniec ll wojny światowej,przy budowie tegoż tunelu pracowali jeńcy którzy zostali rozstrzelani i pochowani na cmentarzu,w Borowicach. co kryje wysadzony tunel??? ogólnie dostępny dla turystów???za kapliczką św .Anny?
~do Duch Gór 25-07-2014 22:26
To jest najzwyklejsze w świecie ujęcie wody. Więźniowie obozu, bo chyba ich masz na myśli, zginęli podczas budowy Drogi Sudeckiej i pochowani są na cmentarzyku w Borowicach. Nie ma co szukać sensacji.
~indiana jones 26-07-2014 1:37
To jest sztolnia, a nie ujęcie wody. Mylisz dwie rzeczy. Ujęcie wody jednak trochę inaczej wygląda, to jest stara sztolnia idąca w głąb góry. Prawdopodobnie związana z pobliską "Szwajcarką" - charakterystycznym budynkiem w tyrolskim stylu, który spłonął w latach 80. (Do dzisiaj widoczne są ruiny). Przed wojną budynek pełnił funkcję gospody, a w czasie wojny pensjonatu dla nazistowskich oficerów. W tym tez czasie rozpoczęto kucie sztolni. W jakim celu? Można się tylko domyślać. Bardzo prawdopodobne że chodziło o jedną ze skrytek dla rabowanych bogactw i kosztowności na Dolnym Śląsku. Podobno jeden z korytarzy zaczynał się w piwnicach tego budynku. Dzisiaj większość jest zawalone, tak więc tajemnica wciąż czeka na swojego odkrywcę.
~Liczyrzepka 26-07-2014 12:28
Owszem było to kopane w czasie II wojny światowej po to by poukrywać to i tamto. Ale uwierzcie zostało to tak skutecznie schowane zamaskowane tak by to ktoś inny nie mógł tego znaleźć. A nawet jak ktoś by zaczął przy tym węszyć i kopać to w skuteczny sposób wysadzonym wejściem i przede wszystkim wodą zostało to zamaskowane w ten sposób by odstraszyć ewentualnych poszukiwaczy. W czasie komuny też próbowano sprawdzić co kryje ta sztolnia. Z tej sztolni (mundurowi), wypompowywano wodę prze kilkanaście godzin ok. dwa dni i co i nic woda opadła nieco niżej i dalej nie opadała bo zbierała się dalej w bardzo szybkim czasie. Z skąd tyle wody na tak wysokim poziomie w górze pod ziemią?. Jak wspomniałem w sprytny sposób zostało to wodą wejście zamaskowane, by ukryć tajemnice schowane przez Niemców

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%