MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Festyn MOPS–u integrował

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:02
Aktualizacja: Wtorek, 21 czerwca 2016, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Festyn organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze zorganizowano po raz szósty. Wczoraj (19.06) na Placu Piastowskim w Cieplicach integrowano się pod hasłem „walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym”.

- Chodzi nam o to, żeby o jednym czasie i w jednym miejscu zebrać jak najwięcej organizacji działających w obszarze pomocy społecznej – wyjaśnił cel festynu Wojciech Łabun, dyrektor MOPS-u w Jeleniej Górze.

Na przybyłych na Plac Piastowski czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły bawić się z Vesną, rysować, malować, skakać na trampolinie, zjeżdżać na dmuchańcach, spróbować swoich sił we wspinaczce czy zapoznać się z zasadami ruchu drogowego.

Swoje stoiska miały też wszelkie instytucje, które wśród zadań mają wspieranie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Byli policjanci, straż miejska, pogotowie ratunkowe, areszt śledczy, a także domy pomocy społecznej, stowarzyszenia wspierające osoby niepełnosprawne, ZUS i organizator – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. - Ludzie mogą się dowiedzieć jakie organizacje działają, do których mogą się zwrócić o pomoc i wsparcie, a z drugiej strony - w muszli koncertowej są koncerty – dodał Wojciech Łabun. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły ludowe, dzieci z zespołem Downa, czy zespół z Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie.

Festyn MOPS-u odbył się po raz szósty i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~xdr 20-06-2016 11:26
Chwała za festyn. Jednak należy mieć na względzie, że nie wszystko co robi MOPS Jelenia Góra jest dobre i zgodne z prawem. Potrafią nachodzić ludzi pod pretekstem "interwencji", obrażać osoby zamieszkałe w danym domu, a starsze osoby doprowadzać do wezwania pogotowia. Niektórzy pracownicy sugerują, że stoją "ponad prawem" i mogą zrobić wszystko, co "im się podoba". W bezczelności, wulgarności i obrażaniu ludzi lideruje pani Aldona. Radzę wszystkim na nią uważać i nie dać się im zastraszyć. To, że niektórym osobom pomagają (i chwała im za to), nie znaczy, że mogą innym życie uprzykrzać. Pomoc społeczna by się przydała niektórym pracownikom MOPS, którzy cech...ją się większą patologią niż rzekome osoby, którym pomagają. Miejski Ośrodek Patologii Społecznej (MOPS) Jelenia Góra...
~KLK 20-06-2016 11:39
Nie jestem klientem MOPS-u ale kontaktowałam się z p. Aldoną i mam bardzo i odniosłam bardzo dobre wrażenie, cenię ją za kompetencje i duże doświadczenie zawodowe. Nie siedzi z podopiecznymi i kwęka tylko podejmuje działania i zobowiązuje ich do realizacji, co niektórym nie podoba się. MOPS traktują jak koncert życzeń.
~xdr 20-06-2016 11:51
KLK - jeśli nachodzenie 90letniej kobiety, która sama stwierdziła, że nie chce z p.Aldoną rozmawiać jest kompetencją, to współczuję. Obrażanie domowników od wejścia do domu, ogłaszanie w koło, że "moje doświadczenie zawodowe mówi mi, że zawsze mam rację", a także zmuszanie starszej pani do wydziedziczania dzieci także jest kompetencją? Co ciekawsze, rzekoma poszkodowana osoba nawet nie zgłosiła zawiadomienia do MOPS, bo nie odczuwała takiej potrzeby. Nawet policja stwierdziła, że p.Aldona przekroczyła swoje uprawnienia i nadużyła władzy.
~Jel.. 20-06-2016 13:40
MOPS daje pieniądze bezdomnym (oni zaraz przepijają) którzy mieszkają na naszych działkach dbają aby mieli koce na zimę ,żarcie A matce z dziećmi dali 50 zł i co ona miała tym dzieciom kupić?
~mika111 20-06-2016 13:42
My najlepiej się integrujemy!!!!!!!!!
~ 20-06-2016 17:12
Mika111 kto? Kogo Ty tak kochasz?
~Ja 20-06-2016 20:50
xdr- skąd ty znasz tyle szczegółów?????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Most w Pilchowicach pod ochroną!

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%