MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festyn charytatywny „Studenci dzieciom” – jutro

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 czerwca 2012, 9:11
Aktualizacja: 18:29
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Charytatywny festyn rodzinny „Studenci dzieciom” na rzecz Jacka Maliszewskiego, odbędzie się w niedzielę (24 czerwca) o godz. 15.00 na terenie kampusu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej przy ul. Lwóweckiej 18. – Z powodu uporczywego bólu kręgosłupa zgłosiłem się w styczniu do lekarza, po czym otrzymałem skierowanie na rezonans magnetyczny kręgosłupa. I od tego dnia zaczęło się dla mnie nieprzerwane pasmo czarnych niespodzianek – mówi Jacek Maliszewski były student KPSW.

Do 26 stycznia był studentem dziennych studiów w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze na Kierunku Fizjoterapia. Lekarze rozpoznali u chłopaka nowotwór złośliwy Mięsak Ewinga. W Centrum Onkologii w Warszawie stwierdzili, że sytuacja jest krytyczna, jednak on nie zamierza się poddawać. Teraz leczy się w klinice w Chinach, ale taka terapia kosztuje 180 tysięcy złotych. Od chwili rozpoznania choroby przyjaciele i znajomi Jacka, zarówno w Głogowie, jak i w Jeleniej Górze, zorganizowali szereg imprez charytatywnych: koncertów i festynów, z których dochód przeznaczony jest na bardzo kosztowne leczenie.

Motyw przewodni imprezy to słowa Mikołaja Gogola - „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.”

W pierwszej części festynu będzie można wziąć udział w czterech rodzajach zajęć: z podstaw szkoły przetrwania, pierwszej pomocy, masażu oraz profilaktyki zdrowia. Będzie loteria fantowa i degustacja potraw z grilla i ciast.

Druga część imprezy składa się z czterech konkurencji sportowych. O godz. 17 : 00 rozpoczną się zawody w piłce nożnej, o godz. 17.30 zawody oraz nauka gry w ringo, o godz. 18 : 00 zawody w przeciąganiu liny, o godz. 19 : 00 biegi na równowagę, a o 19 : 30 nastąpi uhonorowanie zwycięzców zawodów oraz losowanie głównych nagród w loterii fantowej. O godz. 20:00 odbędzie się pokaz laserowy wykonany przez Dj'a RnS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźna kolizja na Wolności

Gwiazdy przy ratuszu

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Vikusi̇a z Niemiec 23-06-2012 10:48
Zachecam was, zeby udac sie na ta impreze.Dzieci trzeba szanowac i pomagac z calych sil.
~No tak 23-06-2012 11:04
Tylko że wtedy jest impreza w mobilnej strefie kibica. Ale wybrali termin :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Opłatek "Maltański" w Pałacu Staniszów  

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Areszt za oszustwa

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Na Kilińskiego bezpieczniej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
987
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%