MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festyn charytatywny „Studenci dzieciom” – jutro

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 czerwca 2012, 9:11
Aktualizacja: 18:29
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Charytatywny festyn rodzinny „Studenci dzieciom” na rzecz Jacka Maliszewskiego, odbędzie się w niedzielę (24 czerwca) o godz. 15.00 na terenie kampusu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej przy ul. Lwóweckiej 18. – Z powodu uporczywego bólu kręgosłupa zgłosiłem się w styczniu do lekarza, po czym otrzymałem skierowanie na rezonans magnetyczny kręgosłupa. I od tego dnia zaczęło się dla mnie nieprzerwane pasmo czarnych niespodzianek – mówi Jacek Maliszewski były student KPSW.

Do 26 stycznia był studentem dziennych studiów w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze na Kierunku Fizjoterapia. Lekarze rozpoznali u chłopaka nowotwór złośliwy Mięsak Ewinga. W Centrum Onkologii w Warszawie stwierdzili, że sytuacja jest krytyczna, jednak on nie zamierza się poddawać. Teraz leczy się w klinice w Chinach, ale taka terapia kosztuje 180 tysięcy złotych. Od chwili rozpoznania choroby przyjaciele i znajomi Jacka, zarówno w Głogowie, jak i w Jeleniej Górze, zorganizowali szereg imprez charytatywnych: koncertów i festynów, z których dochód przeznaczony jest na bardzo kosztowne leczenie.

Motyw przewodni imprezy to słowa Mikołaja Gogola - „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.”

W pierwszej części festynu będzie można wziąć udział w czterech rodzajach zajęć: z podstaw szkoły przetrwania, pierwszej pomocy, masażu oraz profilaktyki zdrowia. Będzie loteria fantowa i degustacja potraw z grilla i ciast.

Druga część imprezy składa się z czterech konkurencji sportowych. O godz. 17 : 00 rozpoczną się zawody w piłce nożnej, o godz. 17.30 zawody oraz nauka gry w ringo, o godz. 18 : 00 zawody w przeciąganiu liny, o godz. 19 : 00 biegi na równowagę, a o 19 : 30 nastąpi uhonorowanie zwycięzców zawodów oraz losowanie głównych nagród w loterii fantowej. O godz. 20:00 odbędzie się pokaz laserowy wykonany przez Dj'a RnS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kiedy nowy żłobek w Lwówku Śląskim?  

PiS ujawnił listy kandydatów

Parkiet jak nowy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Vikusi̇a z Niemiec 23-06-2012 10:48
Zachecam was, zeby udac sie na ta impreze.Dzieci trzeba szanowac i pomagac z calych sil.
~No tak 23-06-2012 11:04
Tylko że wtedy jest impreza w mobilnej strefie kibica. Ale wybrali termin :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jacek Sutryk i Jerzy Łużniak o 21 tezach

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Kto strzelał do konia?

Będzie park rekreacji

Mistrzowie na otwarciu stadionu

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
532
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%