MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Festyn charytatywny dla Filipka w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 czerwca 2017, 13:44
Aktualizacja: 13:53
Autor: Org
Fot. Organizator
Grupa Lokalna KOD w Jeleniej Górze wraz z partnerami organizuje 3 czerwca w godz. 12.00–18.00 w Parku Zdrojowym w Cieplicach Charytatywny Festyn Obywatelski. Beneficjentem festynu będzie trzyletni Filipek Janas z Janowic Wielkich.

Chłopczyk cierpi na wiele bardzo poważnych chorób, m. in. czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekoodporną, wodogłowie pokrwotoczne, dysplazję oskrzelowo-płucną i inne. Każdy jego dzień to cierpienie. Sztywne, niewładne nóżki i rączki, napięte do granic wytrzymałości mięśnie, zaciśnięte piąstki, problemy z przełykaniem. Filipek nie siedzi i nie chodzi. Jego wielkim problemem jest spastyczność czyli nieprawidłowe, nadmierne napięcie mięśni. Filipek żyje w ciągłym bólu gdyż przykurcze w swej dolegliwości podobne są do silnych, bolesnych zakwasów u dorosłego człowieka .

Bezpośrednim celem festynu jest zebranie kwoty 18 000 zł na zabieg fibrotomii czyli procedury medycznej polegającej na przecięciu włókien mięśniowych w celu zmniejszenia przykurczów a co za tym idzie zmniejszenia dolegliwości bólowych Filipka.

Akcję wsparło wiele firm, instytucji i osób prywatnych, w tym m.in.: Huta Julia Piechowice, Western City Ścięgny, Browar Miedzianka, Hotel Gołębiewski Karpacz, Hotel Biały Kamień Świeradów Zdrój, Wydawnictwo i Poligrafia Ad Rem Jelenia Góra, jeleniogórskie teatry i muzea, Galeria Sudecka, McDonald i KFC, Akademia Happy Kids, Stonoga, Kora Jelenia Góra, Konstans Grzegorz Stankiewicz, parki miniatur, restauracje, cukiernie, salony kosmetyczne, biura turystyczne i wiele, wiele innych. Specjalne podziękowania należą się partnerom prywatnym takim jak: Dariusz Miliński, Maja Włoszczowska, Beata Wójtowicz.

Festyn będzie obfitował w wiele atrakcji takich, jak: występy artystyczne a wśród nich m.in. zespoły: AGAT, Wrzosy, Szyszak, Perfekta. Usłyszymy również Kazimierza Pichlaka, podziwiać będzie można pokazy tańca w wykonaniu Szkoły Tańca Tierra Flamenco a także tańca hip hop. Każdy znajdzie coś dla siebie gdyż organizatorzy przygotowali gry i zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Uczestnicy mogą liczyć na ciekawe nagrody. Będzie można zjeść coś smacznego na stoiskach gastronomicznych, napić się pysznego piwa z Browaru Miedzianka, pokosztować przepysznych ciast.

Kulminacyjnym momentem festynu będzie aukcja przedmiotów przekazanych przez ich właścicieli, a wśród nich między innymi obraz Dariusza Milińskiego „Roztańczona Pławna”, koszulki Mai Włoszczowskiej, Justyny Kowalczyk, Pauliny Maciuszek, Katarzyny Skowrońskiej z autografami, dwuosobowa wycieczka do Pragi, vouchery na pobyty hotelowe, zabiegi SPA, obiady, zabiegi kosmetyczne i wiele innych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy zechcą wesprzeć Filipka w jego walce o lepsze życie, którzy cenią sobie dobrą zabawę i smaczne jedzenie. Zapraszamy również osoby, które na zasadzie wolontariatu chciałyby pomóc organizatorom w dniu festynu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Doczekają się ronda

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~bora bora 1-06-2017 15:02
mysle ze to nie bedzie na kijowskiego bo to tej pory tak było zbirerane do puszek
~Ciepliczanin 1-06-2017 22:58
bora bora jeżeli potrafisz uważnie czytać PO POLSKU to tam jest wyraźnie napisane jakiemu celowi poświęcony jest festyn. Nie wszystko się kręci wokół polityki, są sprawy ważniejsze.
~bora bora 2-06-2017 17:33
gowno prawda to tez polityka zbierali do puszek juz powarszawce a z ciebie taki ciepliczanin jak z koziej d...... trapka
~Ewakuacja 3-06-2017 18:34
Bora bora. Przykre jest to, że nie potrafisz powstrzymać się od niepotrzebnych komentarzy. Artykuł jest zaadresowany do ludzi o dobrych serduchach, więc jeśli nie interesuje Pana pomoc Filipkowi, polecam zaszyć sie w swoich czterech ścianach i swoje żałosne komentarze zachować dla siebie. Na festynie byłam i o polityce nie było mowy. Wielkie brawa dla zawsze uśmiechniętych Rodziców Filipka :)
~Michał J. 3-06-2017 23:05
Bardzo dziękujemy w imieniu synka za tak wielkie wsparcie na jakie mogliśmy dzisiaj liczyć :) Filipek wielkie szczęście mając tylu życzliwych przyjaciół :) ciężko się nie uśmiechać przy Naszym małym szczęściu :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przełamywanie barier  

Porozumienie w sprawie oczyszczalni ścieków

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Burza po interwencji w autobusie miejskim

"Artysta" słono zapłaci

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%