MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Festiwale Teatrów Ulicznych w obiektywie Jacka Jaśko

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 lipca 2013, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Manu
Fot. EM
Znany z niekonwencjonalnych pomysłów wystaw poza przestrzenią galeryjną (Na Płocie) fotoreporter, dziennikarz, ratownik górski, narciarz i podróżnik Jacek Jaśko, mieszkaniec Kopańca w gminie Stara Kamienica, związany od urodzenia z Karkonoszami, na ogrodzeniu od strony ulicy 1. Maja, obok Daniela Antosika i Tomasza Mielecha, prezentuje swoje zdjęcia, ilustrujące historię Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze.

Prezentowana na terenie ulicy 1. Maja wystawa fotografii Jacka Jaśko pozwoli przypomnieć najciekawsze momenty różnych edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych. Wydawałoby się to rzeczą prostą - fotorelacja z festiwalu. Ale Jacek Jaśko na swoich zdjęciach zapamiętuje chwilę, uwydatnia daną sytuację, ukazuje artystę w nierzadko mistycznej roli, kiedy ten przekazuje ze sceny swoje emocje i energię. Publiczność szaleje, a fotograf próbuje uchwycić obraz.

Wyciągnięte ku niebu dłonie i łopoczące kolorowe flagi na festiwalach. Artyści na ulicach Jeleniej Góry i kochająca ich publiczność - wszystko to składa się na widok, którego nie można zapomnieć. A pomiędzy ulicą, a wpatrzonym w nią tłumem stoi człowiek, dający dowód na to, że teatr to także obraz.

Autor tekstów o fotografii Jacek Jaśko od lat dokumentuje największe regionalne wydarzenia, był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, „Słowa Polskiego” i redaktorem naczelnym czasopisma „Karkonosze”. W jego dorobku znajduje się m.in. zdjęcie wykorzystane do polsko-niemieckiego filmu „Dendrologium”. Ma na koncie współpracę w Aarhus (Dania), Bautzen, Berlinie, Hunfeld, Monschau i Wiesswasser, wielokrotnie był nagradzany na Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze. W latach 2008-2009 we współpracy z Książnicą Karkonoską prowadził projekt fotograficzny Jelenia Góra Pamięć Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Stalowe rumaki w Karpaczu

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 31-07-2013 15:40
brawo jacek
Piipi Jelonkowa 31-07-2013 22:42
..do - [~Autora postu z godz.15:40] .. tylko "bravo" ?? .. dla niego Order za odwagę, bo rozrabiając przy płocie .. przynosi nam radość !
~ 1-08-2013 18:16
A Piipi znowu marzy o kocurach...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%