MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal Sztuki od jutra – z mnóstwem atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 czerwca 2014, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: UM
Przypominamy, że jutro (28.06.) od godz. 12.00 do 20.00 i w niedzielę od godz. 10.00 do 18.00 w jeleniogórskim Rynku odbywać się będzie kolejna edycja Transgranicznego Festiwalu Sztuki, kontynuacji Art&Glass Festiwal.

Wprawdzie tegoroczny festiwal nawiązuje do poprzednich odsłon tej imprezy, niemniej jest to nie tylko kiermasz wyrobów szklarskich z Polski i Czech, ale też warsztaty i konkurs... na bombkę choinkową.

Plac Ratuszowy czeka prawdziwa inwazja artystów i rzemieślników
z Polski i Czech. Dominującym elementem będą szklane cuda i cudeńka, ogień dym i wysokie temperatury.

Na dwa dni centrum Jeleniej Góry zamieni się w wielki warsztat pod gołym niebem, w którym będzie można spróbować swoich sił w różnych dziedzinach działalności artystycznej.

- Zapraszamy jeleniogórzan i turystów, dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako artysta. Wasze prace ozdobią przestrzeń publiczną Jeleniej Góry. Najzdolniejsi będą mogli wziąć udział w letnim konkursie zdobienia bombek choinkowych o nagrodę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry i Burmistrza Miasta Żelezny Brod. Najpiękniejsze bombki zawisną na ratuszowej, bożonarodzeniowej choince. Warsztaty i pokazy trwać będą nieprzerwanie przez całą imprezę – zachęcają do udziału organizatorzy.

Letni konkurs na zimową bombkę odbędzie się w sobotę w godz. 12.00-16.00 (namiot specjalnie przeznaczony na warsztaty dla dzieci). Zakończenie konkursu, wręczenie nagród oraz uroczyste odsłonięcie rzeźby, happening zaplanowano na godz. 18.00, na skwerze przy rzeźbie „Jeleń ze snu…” (przy ul. Podwale).

Organizatorami imprezy są: Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protest oświaty

Porażony prądem na słupie energetycznym

Pociągiem pojedziemy do Skalnego Miasta

Pożar w Staniszowie

Obrazy Friedricha Iwana w Muzeum Przyrodniczym

Dawno temu… – porankowe tajemnice od serca

Działo się w Karpaczu!

„Rekreacja za rogiem – wystawa wędrowna”

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
665
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%