MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal Smaków Liczyrzepy już od jutra

Wiadomości: Region
Czwartek, 15 sierpnia 2013, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: Mea
Fot. Organizator
Kiermasz Produktów Lokalnych, Kulinarnych i Dziedzictwa Kulinarnego, Konkurs na najlepszą Kuchnię – Danie Liczyrzepy, Konkurs Skarby Ducha Gór, warsztaty rękodzielnicze, pokazy kulinarne, występy artystyczne, biesiada karkonoska – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na II Festiwal Smaków Liczyrzepy. Impreza pod patronatem Starosty Jeleniogórskiego rozpocznie się 16 sierpnia o godz. 12.00 przy Stoku Relaks w Karpaczu i potrwa do 17 sierpnia. Wstęp jest wolny.

Festiwal poprowadzi Jasiek Kuroń. Na stoiskach będą wyroby rękodzielnicze i artystyczne oraz produkty lokalne. W programie są też warsztaty ceramiki, grafiki, witrażu, zdobienia pierników, robienia obrazów z liści, wyrabiania przedmiotów z filcu, malowania na szkle i haftowania krzyżykowego.

O godz. 12.30 wystąpi orkiestra dęta „Musikverein Baunach” z powiatu Bamberg. O godz.13.20 rozpocznie się konkurs na Danie Liczyrzepy. O godz. 15.20 wystąpi zespół Złota Aura. O godz. 20.00 rozpocznie się Folk Festiwal, na którym wystąpią: orkiestra dęta „Musikverein Baunach”, Rudawianie z Janowic Wielkich, Sokolik z Karpacza oraz zespół Karkonosze. Impreza zakończy się o godz. 22.30.

W sobotę o godz. 12.00 rozpocznie się drugi dzień Festiwalu Smaków Liczyrzepy. O godz. 12.20 zostaną wręczone nagrody w konkursie Skarby Ducha Gór. O godz. 12.35 wystąpi orkiestra dęta „Musikverein Baunach”. O godz. 13.30 odbędzie się pokaz kulinarny Jaśka Kuronia. O godz. 15.00 wystąpi zespół Szarotki z Mysłakowic. Od godz. 15.45 zagrają zespoły: Szklarki z Piechowic oraz Jeleniogórzanie. O godz. 18.30 zostaną ogłoszone wyniki konkursu na Najlepszą Kuchnię Liczyrzepy.

Organizatorami są: Restauracja Dwór Liczyrzepy i LGD Partnerstwo Ducha Gór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Po Koronę Gór Polskich

Równowaga między kulturą a naturą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kufer 15-08-2013 22:30
Zespół Karkonosze??? A co oni mają wspólnego z Karkonoszami??? Chyba tylko nazwę,, bo usia siusia każdy może spiewać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poświst na "góralu"

Wypadek przy sądzie

Nagrody dla nauczycieli

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
703
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%