MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal Reżyserii Filmowej po Gali Rozpoczęcia

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 7 czerwca 2015, 8:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Po raz ósmy w historii, po raz pierwszy w Jeleniej Górze – Festiwal Reżyserii Filmowej rozpoczął się na dobre. W sobotę (6.06) po pierwszych projekcjach filmowych i spotkaniach z gwiazdami w Jeleniogórskim Centrum Kultury, w Teatrze C.K. Norwida odbyła się uroczysta Gala Rozpoczęcia święta reżyserów.

Kolejne, obok Festiwalu Teatrów Ulicznych, czy festiwalu ZOOM Zbliżenia wydarzenie kulturalne w naszym mieście ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz imprez jeleniogórskich. W pierwszym dniu festiwalu jeleniogórzanie nieśmiało pojawiali się na projekcjach filmowych i spotkaniach z Arturem Żmijewskim, Beatą Tyszkiewicz oraz Krzysztofem Zanussim w JCK-u, co w dużej mierze może być spowodowane wyjątkową pogodą, która zachęcała do aktywnego wypoczynku. Jak podkreślają organizatorzy, pierwsze edycje zawsze są trudne i liczą, że ich oferta stanie się częścią życia kulturalnego stolicy Karkonoszy.

Znacznie lepsza frekwencja była już w sobotni wieczór, kiedy to w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida odbyła się uroczysta Gala Rozpoczęcia 8. FRF, którą poprowadzili Artur Żmijewski i Sonia Bohosiewicz. Licznie zgromadzona widownia miała okazję oklaskiwać wybitnych reżyserów i aktorów. A głównym punktem gali było wręczenie festiwalowych nagród (Kryształowych Dzików) dla Beaty Tyszkiewicz i Janusza Majewskiego.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła otwierając oficjalnie festiwal nawiązał do związków stolicy Karkonoszy z wielkimi twórcami polskiego kina przypominając o Piotrze Łazarkiewiczu, Stanisławie Barei, Adamie Hanuszkiewiczu, czy Pola Raksie. - Możemy śmiało powiedzieć, że czołówka reżyserów polskich wyrosła na kiełbasie z Jeleniej Góry, bo tato Stanisława Barei był szefem zakładów mięsnych i wysyłał paczki do wytwórni w Łodzi – mówił Marcin Zawiła.

Uroczystość uświetnił występ Wrocławskiego Teatru Pantomimy pt. „Film Gravity”.

W niedzielę (7.06) kolejne spotkania z gwiazdami i projekcie w JCK-u:
godz. 10:00 „Rezerwat” - reż. Łukasz Palkowski. Po filmie spotkanie z Sonią Bohosiewicz.
godz. 12:30 „Sublokator” - reż. Janusz Majewski. Spotkanie z Januszem Majewskim.
Godz. 16:30 Film Konkursowy - „Służby specjalne” - reż. Patryk Vega. Spotkanie z Patrykiem Vegą i Januszem Chabiorem.
Godz. 19:30 Film Konkursowy - „Fotograf” - reż. Waldemar Krzystek. Spotkanie z Waldemarem Krzystkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poezja Urszuli Musielak w ODK

Wybory: Zwycięstwo PiS

Udana aukcja dzieł sztuki w BWA  

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~danuta glinda 7-06-2015 10:37
Pani Beato bylam i jestem ogromna fanka Katharin Hebpurn i Pani ,zreszta widac to na zdjeciu nr.46,47,48 macie wiele wspolnego nie tylko z wygladu ale wspnialej klasy jako aktorki i kobiety, z przyjemnoscia dolancam do tego szeregu,ale ze byly proby na mnie linczu w tym miescie ,klaniam sie z za kulis i zycze Pani to co najpiekniejsze ,pozdrwim
~kultura 7-06-2015 11:16
Wręczyć prezent zafoliowany? Czy nikt z asystujących prezydentowi miasta, ani osoba przygotowująca prezent dla Pani Tyszkiewicz nie mógł pokusić się o inną bardziej elegancką formę zapakowania - nawet w ozdobną wstążkę. Przekazanie w takiej formule jakiej dokonano nieeleganckie
~qawsed 7-06-2015 11:35
Czy ktoś nie może powiedzieć Zawile że chowanie obrazy pod pachę jest bardzo nieeleganckie. A ta folia spożywcza to po co ?
~ 7-06-2015 12:39
Janusz Chabior po prostu rewelacyjny w "Sluzbach specjalnych" wielki szacunek dla pana!
~ 7-06-2015 14:24
Ciekawy pomysl na promowanie Jeleniej Gory jesli dzieki festiwalowi przyjedzie do nas wiecej turystow to ja jestem za.
~brawo 7-06-2015 14:42
super sprawa gratulacje dla organizatorów
~hz 7-06-2015 18:26
"Czy Pola Raksie"- brawo, brawo...
~ad 7-06-2015 19:26
cały ten festiwal to bicie piany dla wąskiej grupy i już,widać że nawet w teatrze nie ma kompletu widzów,patologia władzy jeleniogórskiej jest to że myślą że jak zrobią imprezę niszową to będzie git....miastu potrzeba imprez masowych i tego czego chcą mieszkańcy,a nie aktorów 3 wieku
~rumcajs54 7-06-2015 22:26
Litości !!! Może ktoś wreszcie pojmie i zastosuje, że fotki reportażowe to nie to samo co fotki z imprezy u cioci na imieninach...
~super 7-06-2015 23:42
Jeśli to jest festiwal niszowy to ty ~ad , nie masz pojęcia co to jest nisza! To jest bardzo dobry festiwal do promocji miasta, a razem z ZOOMem mogą stworzyć kompletny duet.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gra w sztukę – w BWA

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Poranki rodzinne: czas – start!

Zaczytaj się z Jelonką.com

Tłumy we dworze

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%