MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Festiwal Pestka jesienią

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 marca 2020, 11:44
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2020, 5:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński (archiwum)
W związku z szerzeniem się niezwykle agresywnego wirusa oraz wprowadzeniem stanu epidemicznego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jesteśmy zmuszeni do przerwania prac nad przygotowaniami do tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2020. Z wielkim żalem informujemy, że festiwal nie odbędzie się w terminie 28.04 – 03.05.2020 – czytamy w komunikacie organizatora.
Zadajemy sobie sprawę, że każdy z Was – drodzy Widzowie, Artyści, Wolontariusze, Organizatorzy i nasi Współpracownicy – do ostatnich chwil wierzył, podobnie jak my, że festiwal i jego realizacja nie są zagrożone. Zwracając jednak szczególną uwagę na Wasze bezpieczeństwo oraz niepowtarzalną atmosferę festiwalu, która tworzy się podczas PESTKI, pragniemy przygotować program i możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu, bez niepotrzebnego stresu oraz poczucia zagrożenia - podkreśla Łukasz Duda.
Nasz tegoroczny idiom: RAZEM! DOKĄD? nabiera nowych znaczeń. Staje się drogowskazem do zastanowienia nad kolejnymi „niewidzialnymi” zagrożeniami, które opanowują nasz świat. Bądźmy RAZEM! Mimo braku kontaktu bądźmy z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy, w tym czasie pomyślmy o innych, o naszych rodzinach, bliskich, naszych przyjaźniach i kolegach z każdej branży. Bądźmy RAZEM! z artystami i ludźmi, którzy na co dzień pracują, abyśmy mogli aktywnie uczestniczyć i tworzyć kulturę - dodał Ł. Duda z JCK.

Co istotne, tegoroczna edycja festiwalu nie została odwołana, a przełożona na jesień.

Spotkamy się w listopadzie 2020 roku! O wszystkich terminach i programie będziemy Was informować na bieżąco - zapowiadają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
4
50%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z S. Koperem

Warsztaty z Grondowym

Kiermasz książki do soboty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~do PK 23-03-2020 13:09
A teatry uliczne, coś wiadomo?
~Nikodem Próżniak 23-03-2020 14:01
do: ~do PK (13:09)
Tak, wiadomo tyle, że kolejny Wrzesień jeleniogorski otwierać będzie Pan Hubert Papaj!
~MiłoszKamiński 23-03-2020 16:44
Brawo, pan Łukasz & ekipa Pestki! Takich optymistycznych informacji nam trzeba w tak trudnym czasie! Razem, twardo, naprzód! Ach, jak przyjemnie wróci się do teatru, do sztuki, do ludzi po tej strasznej epidemii... Dziękuję w imieniu wiernych widzów, że nie rezygnujecie, tylko przebukowujecie termin! Tak trzymać.
~ 24-03-2020 8:40
Prawdopodobnie w Polsce nastąpi olbrzymie załamanie gospodarcze dotknie to również mieszkańców naszego miasta może należałoby zawiesić takie fajerwerki jak Pestka Pan Duda ma pewną pensje która płaci mu prezydent miasta aż z czego mają żyć restauratorzy hotelarze i inni może te pieniądze zamiast na Pestke lepiej przekazać na pomoc tym ludziom

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zakończenie wakacji w Teatrze Zdrojowym

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
800
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%