MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Festiwal Nauki zawitał do Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 października 2017, 13:05
Aktualizacja: 13:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W czwartek (5.10) w Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach młodzież z Jeleniej Góry oraz regionu miała okazję poszerzyć swoje horyzonty o wiedzę dotyczącą różnych dziedzin życia codziennego i nauki. Wszystko za sprawą Dolnośląskiego Festiwalu nauki, który zawitał do naszego miasta.

Podczas festiwalu uczniowie mogli wysłuchać wykładów: „Mikrowładcy świata - o zarazach, które dziesiątkowały ludzkość”, „Życie z E-smakiem, czyli co tak naprawdę jemy?”, a w także usłyszeć o „Rodzinie, której przyznano 5 Nagród Nobla”. Najważniejszym punktem programu był jednak wykład prof. dr hab. med. Wojciecha Witkiewicza pod tytułem „Chirurgia XXI wieku”. Dodatkowo, w jeleniogórskim „Żeromie” odbyły się warsztaty pt. „Sztuka negocjacji - wywieranie wpływu i osiąganie celu”.

- Wojciech Witkiewicz to wielki człowiek, wielki chirurg – przyjaciel pacjentów i społeczności – podkreśliła prof. dr hab. Jadwiga Sołoducho, która wręczyła kilku zgromadzonym gościom dyplomy z podziękowaniem za wsparcie przy organizacji festiwalu. - Właśnie mija 20 lat jak prowadzimy Festiwal Nauki we Wrocławiu i w regionie – podkreśliła J. Sołoducho. - Nauka nie ma granic – to znaczy, że różne pola nauki się przenikają - mówił dziekan Wydziału Techniczno-Informatycznego i Dyrektor ZOD w Jeleniej Górze dr inż. Maciej Pawłowski.

Ceniony chirurg, który zaszczycił spotkanie swoją obecnością i wykładem, pozwolił sobie na wspomnienia związane z naszym miastem. - Pierwszym miastem, jakie w swoim życiu zapamiętałem jest właśnie Jelenia Góra. Mieszkałem niedaleko – w Wojciechowie, i tutaj mama mnie zabierała na targ - jechało się końmi – wspominał. Tutaj też rozpoczynałem pracę i jak patrzę na was, to bardzo bym chciał, żeby te czasy wróciły – wyznał na wstępie Wojciech Witkiewicz, który poprowadził wykład inauguracyjny, a na wstępie opowiedział jak rodziła się chirurgia i medycyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 6-10-2017 23:59
I znowu galeria to karykatura. Są tacy co się nie uczą na błędach, ale są nawet tacy co się cofają do starych błędów... Znowu przycisk następny w różnych miejscach w zależności od wielkości fotki i strzałki nie działają... Ech...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maturalny maraton wystartował

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Krakowska w budowie

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%