MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Festiwal Nauki w Elektroniku pełen atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 maja 2016, 8:13
Aktualizacja: Niedziela, 22 maja 2016, 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Około czterdziestu różnorodnych zajęć, warsztatów, wykładów, spotkań, konkursów, a także zawodów sportowych przygotowali w tym roku organizatorzy IVX Festiwalu Nauki, który odbył się wczoraj (20.05) w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze. – Program jest tak bogaty, że z pewnością daje naszym uczniom szansę zaprezentowania się w każdej dziedzinie – mówił Mirosław Ciesielski, dyrektor szkoły.

Festiwal rozpoczął uroczysty apel. Po nim w szkole i na boisku szkolnym przystąpiono do świętowania. Na korytarzu szkolnym można było dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy zarówno osobie dorosłej, jak i dziecku. Natomiast Teatr Edukacyjny „Na progu” prowadzony przez Kamila Raka wystawił krótki skecz kabaretowy. Wystąpili w nim: Natalia Orzech, Anna Niedziewicz, Dominik Simko i Andrzej Rychel. Dla chętnych Kamil Rak poprowadził również warsztaty teatralne. Była też m.in. prezentacja projektów filmowych gimnazjalistów, pokaz fal akustycznych, pokazy wózka widłowego, prezentacja działalności Jeleniogórskiego Klubu Krótkofalowców, pokazy i warsztaty tańca „No Nome Dance Studio”, pokaz capoeira, pokaz zasad działania wozów diagnostycznych Tauronu i Wodnika czy psychozabawy i testy osobowości pod hasłem „Poznaj samego siebie”. Swoje produkty prezentowali także przedsiębiorcy współpracujący ze szkołą.

Jak co roku, nie obyło się bez konkursów. Uczestnicy walczyli m.in. o Pióro Prezydenta sprawdzając swoje umiejętności ortograficzne. Dla chętnych zorganizowano także: konkurs frazeologiczny, turniej gier i zabaw, otwarty turniej szachowy, gry logistyczne, konkurs „Miliard w rozumie”, konkurs matematyczny, olimpiada z języka angielskiego i niemieckiego, zawody strzeleckie, potyczki chemiczne, familiada czy konkurs drużynowy o patronach szkoły. Tradycyjnie przygotowano także wykład, którego tematem w tym roku były „Wybrane aspekty bezpieczeństwa informatycznego”. Natomiast 31. Batalion Radiotechniczny z Wrocławia przeprowadził trening strzelania.

- Jest po prostu super – mówił Damian, uczestnik Festiwalu. – Mogłem sobie postrzelać, wejść do wozu Wodnika czy popatrzeć na ciekawe pokazy przygotowane w różnych klasach – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożegnanie starszaków

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 21-05-2016 12:47
No Name* Dance Studio :)
~uważny 21-05-2016 17:41
IVX Festiwal Nauki - jaka to liczba tego festiwalu w artykule, bo nie mogę tego dojść ? :)
~ 21-05-2016 17:53
Brawa dla głównych organizatorek: pani Danusi i pani Eli.
~obiektywnie 21-05-2016 18:03
Gdzie jest cokolwiek co ma wspólnego z festiwalem nauki ? Może ze 2 zdjęcia mają jakikolwiek z tym związek.
~ 21-05-2016 19:41
Dokładnie, gdzie tu festiwal nauki???!!!! Gdzie ten bogaty program, o którym mówił dyrektor??? Jakaś totalna ściema!!! No, ale przecież elektronik musiał zaistnieć w mediach!!! Uśmiać się można!
~Rodzic 22-05-2016 9:25
Faktycznie zdjęcia nie oddają klimatu a szkoda bo działo się ogromnie dużo naprawdę super zajęć. Brawo dla szkoły i nauczycieli za organizację!
~ 13-07-2016 23:54
o żesz ty życie moje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Nowa rektor w KPSW

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
607
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%