MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Festiwal "Na Ziarnku Grochu"

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:14
Autor: Jelonka.com
   Już po raz trzeci Konsulat Królestwa Danii w Krakowie oraz Nordic House organizują Festiwal Widowisk dla Dzieci „Na Ziarnku Grochu”. W tym roku, z okazji 200 rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena, festiwal toczy się pod hasłem „Świat pana Andersena” i poświęcony jest w całości twórczości znakomitego bajkopisarza. Wśród zaproszonych do festiwalu teatrów jest także Teatr Jeleniogórski.

   - Festiwal rozpoczął się już w kwietniu wielką Paradą Andersena” na krakowskim rynku – wspomina Elżbieta Łoźnikow z Teatru Jeleniogórskiego. – Został wówczas pobity osobliwy rekord – W samo południe, w porze Hejnału Mariackiego, 1200 postaci z baśni Andersena otoczyło żywym łańcuchem największy rynek w Europie.

   - Główna część Festiwalu „Świat pana Andersena” rozpoczyna się 11 października – dodaje E. Łoźnikow. – To będzie przegląd najpiękniejszych baśni Andersena w wykonaniu najlepszych teatrów z całej Polski. Czeka nas zatem wielkie andersenowskie tournee po całym kraju!
Scena Animacji naszego teatru zaproponowała „Krzesiwo” w reż. Czesława Sieńki oraz „Calineczkę” i „Małą syrenkę” w reż. Bogdana Nauki.

   24 Listopada w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze gościć będziemy spektakl „Okulary pana Andersena” w wykonaniu aktorów Teatru z Lublina – zaprasza jeleniogórzan E. Łoźnikow.
Warto dodać, że mogliśmy przystąpić do festiwalu dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

   Teatr Jeleniogórski wraz z prezentacją baśni andersenowskich na scenie proponuje swej publiczności zabawę z kredkami. To konkurs plastyczny pod hasłem <b>„Ulubione postacie z baśni Andersena”</b>. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci oraz całe klasy szkolne i grupy przedszkolne. Główną nagrodą będzie wolny wstęp na spektakl „Okulary pana Andersena”. Na prace czekamy do 15 listopada br.

   Wszelkich informacji o festiwalu teatralnym i konkursie plastycznym udziela
Dział Marketingu Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego tel. <b>075-64-28-139</b>, Email: <b>scenaanimacji@teatr.jgora.pl</b>

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
369
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%