MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Festiwal na ludowo

Wiadomości: Gruszków
Wtorek, 6 sierpnia 2019, 6:27
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2019, 8:50
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
To było prawdziwe święto folkloru. W minioną sobotę (3.08) odbyła się siódma edycja Festiwalu „Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie".

Celem festiwalu, organizowanego przez Stowarzyszenie Zespołu Karkonosze z Gruszkowa jest przede wszystkim integracja lokalnej społeczności i promowanie naszego regionu. Podczas wydarzenia nie zabrakło dobrej muzyki, smacznego jedzenia oraz świetnej atmosfery.

Festiwal otworzyli i wspólnie powitali gości: posłanka Zofia Czernow, Bożena Krupa - prezes Stowarzyszenia Zespołu Karkonosze, Krzysztof Wiśniewski - starosta jeleniogórski oraz Michał Orman - wójt gminy Mysłakowice. Festiwal tradycyjnie rozpoczęto wspólnym odtańczeniem poloneza.

Na scenie jako pierwsi wystąpili gospodarze, czyli zespół Karkonosze, który zaprezentował najmłodszych adeptów zespołu. Potem zagrali między innymi: Kapela Brzezina z Brzeziny koło Kalisza, zespół śpiewaczy Brzezinianki z pod Kalisza, Wyszogrodzianie z Wyszogrodu (gm. Oleśnica), Cichowodzianie z Budziszowa Wielkiego, Łużyczanki ze Zgorzelca, Szklarki z Piechowic, Przyjaciółki, Ale Babki ze Świdnicy, Kreuzschuhkärwasmusikanten z Bambergu (Niemcy), Gosposie z Iławy, Kosówka ze Ściegien, Siemanowanie, Rozmaryn z Bogatyni, Czernianki z Nowogrodźca, Marzenie z Płocka, Skarczowianie z Kamienia Ząbkowickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wyczekiwana premiera w ZTA

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 6-08-2019 8:27
TO była prawdziwa uczta na górskiej polanie w Gruszkowie. Amatorskie zespoły folklorystyczne prezentowały się znakomicie, dokumentując że wielopokoleniowa tradycja nie zanika. Dominował radość wspólnej zabawy - taniec Zaintonowane pieśni podchwytywali widzowie, śpiewając wraz z zespołami. Gratulacje dla BOŻENY KRUPY szefowej Karkonoszy za przygotowanie oraz władz Gminy i Powiatu za wsparcie w organizacji 7 festiwalu.
~ 6-08-2019 10:00
Już PiS sobie promocję wali na ludowo, Poloneza czas zacząć za państwowe pieniążki...
~leśna 6-08-2019 21:11
Gdzie największy wieśniok Grześ i Josiek?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wspaniały koncert na Inaugurację Września

Przyjaciele dla muzeum

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Niedziela w muzeum

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
696
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%