MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal na ludowo

Wiadomości: Gruszków
Wtorek, 6 sierpnia 2019, 6:27
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2019, 8:50
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
To było prawdziwe święto folkloru. W minioną sobotę (3.08) odbyła się siódma edycja Festiwalu „Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie".

Celem festiwalu, organizowanego przez Stowarzyszenie Zespołu Karkonosze z Gruszkowa jest przede wszystkim integracja lokalnej społeczności i promowanie naszego regionu. Podczas wydarzenia nie zabrakło dobrej muzyki, smacznego jedzenia oraz świetnej atmosfery.

Festiwal otworzyli i wspólnie powitali gości: posłanka Zofia Czernow, Bożena Krupa - prezes Stowarzyszenia Zespołu Karkonosze, Krzysztof Wiśniewski - starosta jeleniogórski oraz Michał Orman - wójt gminy Mysłakowice. Festiwal tradycyjnie rozpoczęto wspólnym odtańczeniem poloneza.

Na scenie jako pierwsi wystąpili gospodarze, czyli zespół Karkonosze, który zaprezentował najmłodszych adeptów zespołu. Potem zagrali między innymi: Kapela Brzezina z Brzeziny koło Kalisza, zespół śpiewaczy Brzezinianki z pod Kalisza, Wyszogrodzianie z Wyszogrodu (gm. Oleśnica), Cichowodzianie z Budziszowa Wielkiego, Łużyczanki ze Zgorzelca, Szklarki z Piechowic, Przyjaciółki, Ale Babki ze Świdnicy, Kreuzschuhkärwasmusikanten z Bambergu (Niemcy), Gosposie z Iławy, Kosówka ze Ściegien, Siemanowanie, Rozmaryn z Bogatyni, Czernianki z Nowogrodźca, Marzenie z Płocka, Skarczowianie z Kamienia Ząbkowickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Na ratunek skoczniom

Lekcje sztuki rozpoczęte

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 6-08-2019 8:27
TO była prawdziwa uczta na górskiej polanie w Gruszkowie. Amatorskie zespoły folklorystyczne prezentowały się znakomicie, dokumentując że wielopokoleniowa tradycja nie zanika. Dominował radość wspólnej zabawy - taniec Zaintonowane pieśni podchwytywali widzowie, śpiewając wraz z zespołami. Gratulacje dla BOŻENY KRUPY szefowej Karkonoszy za przygotowanie oraz władz Gminy i Powiatu za wsparcie w organizacji 7 festiwalu.
~ 6-08-2019 10:00
Już PiS sobie promocję wali na ludowo, Poloneza czas zacząć za państwowe pieniążki...
~leśna 6-08-2019 21:11
Gdzie największy wieśniok Grześ i Josiek?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy drugiego dnia MFTU

W obronie zwierząt

Letni powiew jazzu

PiS zaprezentował dzisiaj kandydatów

Odpust na szczycie

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
483
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%