MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Festiwal Muzyki Filmowej w Pałacu Wojanów

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 16 października 2017, 12:51
Aktualizacja: Wtorek, 17 października 2017, 8:00
Autor: Joanna
Fot. Joanna
W miniony weekend (14–i 15.10) w Pałacu Wojanów odbył się I Festiwal Muzyki Filmowej. Podczas dwóch koncertów zabrzmiały największe przeboje światowej i polskiej muzyki filmowej. Koncerty zorganizowano w Sali Wojanowskiej.

W sobotę wystąpił pianista Jakub Czekierda. Prezentowane utwory wykonali członkowie Akademii Polskich Pałaców na Źródle. Wystąpili: Sebastian Thiel, Edyta Nowicka, Robert Krawczyk. Artyści wykonali między innymi takie utwory: „My heart will go on” z filmu „Titanic”, „Requiem for a Dream” z „Władcy Pierścieni”, „Dumka na 2 serca” z filmu „Ogniem i Mieczem” czy „We are free now” z „Gladiatora”.

W niedzielę wykonano program American Feast. Pojawiły się znane przeboje muzyki estradowej. Podczas koncertu zabrzmiały również utwory muzyki rewiowej i musicalu. Wystąpił Big Band Politechniki Wrocławskiej - swingujący zespół wokalny i soliści co złożyło się na zróżnicowaną i ciekawą prezentację. Zabrzmiały takie utwory, jak: „Gangsta’s Paradise” z filmu „Młodzi Gniewni” czy „Hallelujah” Leonarda Cohen’a. W programie znalazły się również utwory z repertuaru Franka Sinatry, Leonarda Bersteina czy Marii Carey w autorskich aranżacjach Wojciecha Nycza.

I Festiwal Muzyki Filmowej cieszył się dużym zainteresowaniem. Wstęp na oba koncerty był bezpłatny. Nie jest to pierwsze wydarzenie muzyczne w Pałacu Wojanów w tym roku. W lipcu zorganizowano koncert, podczas którego zabrzmiały największe przeboje zespołu „The Beatles”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Spektakle online w Domu Gerharta Hauptmanna

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 16-10-2017 21:41
Kiedy w końcu zacznę czytać, że coś będzie -a nie że się odbyło? Po co mi taki news? Trzeba było napisać o tym tydzień temu, żeby ludzie mogli pójść. Żenada
~uczestniczka 18-10-2017 17:01
Informacja o tym koncercie ukazała się na Oficjalnej Stronie Miasta Jeleniej Góry w tytule KALENDARZ IMPREZ. Koncert bardzo udany, długo zostanie w mojej pamięci, szkoda, że na innych portalach nie ukazała się wzmianka o tym wydarzeniu, zapewniam, że byłby komplet widzów na sali.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
355
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%