MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal “Młoda Polska” im. Ludomira Różyckiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 sierpnia 2016, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (9.09) o godz. 19.30 w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, na inaugurację Festiwalu “Młoda Polska” im. Ludomira Różyckiego, w koncercie zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego. Solistą będzie Szymon Krzeszowiec – skrzypce. Cena biletu: 20 zł; bilety do nabycia tylko w kasie Filharmonii Dolnośląskiej.

W programie koncertu: Ludomir Różycki – Koncert skrzypcowy oraz Gustav Mahler – V Symfonia cis-moll.

Szymon Krzeszowiec to absolwent katowickiej Akademii Muzycznej i Conservatorium w Amsterdamie. Kształcił się pod kierunkiem takich pedagogów, jak Herman Krebbers, Roman Lasocki, Tadeusz Wroński, Krzysztof Węgrzyn. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Jako solista i kameralista występował w większości krajów europejskich, a także w Chinach, Korei, Meksyku i USA. Ma na swoim koncie szereg nagrań płytowych, m.in. dla Sony Classical, ECM, EMI, DUX czy Radia Katowice. Laureat konkursów skrzypcowych w Brescii, Poznaniu i Warszawie. Współpracuje z pianistą Wojciechem Świtałą, z którym dokonał nagrania kompletu sonat skrzypcowych Johannesa Brahmsa. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Skrzypcowego w Katowicach. Oprócz działalności koncertowej wykłada na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozmowy z malarzem

Uliczny taniec... do Tancbudy

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~słuchacz 31-08-2016 17:50
Ale ten mahler dopiero był przez nas słuchany :( Czy muzycy naszej filharmonii nie umieją nic innego zagrać ? I do tego w kościele :( ciekawe , czy proboszcz ma zgodę biskupa na sprzedaż biletów .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Do muzeum trafi unikatowy zbiór

Premiera na Dzień Lalkarza

Kotlina przymknięta!

Protest oświaty

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1291
Tak
70%
Nie
24%
Nie wiem
6%