MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal “Młoda Polska” im. Ludomira Różyckiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 sierpnia 2016, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (9.09) o godz. 19.30 w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, na inaugurację Festiwalu “Młoda Polska” im. Ludomira Różyckiego, w koncercie zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego. Solistą będzie Szymon Krzeszowiec – skrzypce. Cena biletu: 20 zł; bilety do nabycia tylko w kasie Filharmonii Dolnośląskiej.

W programie koncertu: Ludomir Różycki – Koncert skrzypcowy oraz Gustav Mahler – V Symfonia cis-moll.

Szymon Krzeszowiec to absolwent katowickiej Akademii Muzycznej i Conservatorium w Amsterdamie. Kształcił się pod kierunkiem takich pedagogów, jak Herman Krebbers, Roman Lasocki, Tadeusz Wroński, Krzysztof Węgrzyn. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Jako solista i kameralista występował w większości krajów europejskich, a także w Chinach, Korei, Meksyku i USA. Ma na swoim koncie szereg nagrań płytowych, m.in. dla Sony Classical, ECM, EMI, DUX czy Radia Katowice. Laureat konkursów skrzypcowych w Brescii, Poznaniu i Warszawie. Współpracuje z pianistą Wojciechem Świtałą, z którym dokonał nagrania kompletu sonat skrzypcowych Johannesa Brahmsa. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Skrzypcowego w Katowicach. Oprócz działalności koncertowej wykłada na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Znakomita inauguracja sezonu artystycznego

Sprawdzian w górach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~słuchacz 31-08-2016 17:50
Ale ten mahler dopiero był przez nas słuchany :( Czy muzycy naszej filharmonii nie umieją nic innego zagrać ? I do tego w kościele :( ciekawe , czy proboszcz ma zgodę biskupa na sprzedaż biletów .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obserwatorium na szczycie Śnieżki

Zaklęcia Harmonii

Celadon? Ćwiczenia z obcości w BWA

Poranek rodzinny w „Muflonie” po marynarsku

Muflon zaprasza na koncert Jacka Kleyffa  

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
102
Tak
60%
Nie
34%
Nie wiem
6%