MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Festiwal literacko–artystyczny preTEXTY w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Czwartek, 24 września 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: Manu
Fot. Organizator
W sobotę (26.09) i niedzielę (27.09) w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach (przy ul. Szkolnej 2) po raz pierwszy odbywać się będzie dolnośląski festiwal literacko–artystyczny preTEXTY. W programie, obok spotkań autorskich, koncertów i warsztatów, także otwarte spotkanie poświęcone odkrywaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego. Pretekstem do tych wydarzeń jest nowo powstała platforma Dolnośląskość.pl.

- Będzie to czas i miejsce dla lokalnych twórców z Kowar, aktywistów miejskich, przedstawicieli lokalnych władz, pracowników miejskich instytucji i wszystkich ludzi o otwartych głowach, którzy kochają swoje miasto i chcą zrobić coś naprawdę pożytecznego – informują organizatorzy. - Gdybyście mieli ochotę skorzystać z możliwości uczestnictwa w tym kulturalnym wydarzeniu, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kowarach - tel.: 75-718-25-77.

W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy, którzy znają albo chcą poznać ciekawe opowieści o swojej miejscowości, chcieliby opracowywać brakujące elementy na kulturalnej czy historycznej mapie miasta, amatorsko bądź profesjonalnie zajmują się fotografią swoich miejsc zamieszkania albo dysponują archiwalnymi zdjęciami i innymi materiałami lub zamierzają wykorzystywać swoją wiedzę czy doświadczenie – dla wspólnej sprawy.

To właśnie w tym celu w lutym br. r. wystartowała platforma internetowa Dolnośląskość.pl, która jest pomyślana jako agregat wiedzy na temat dolnośląskiego dziedzictwa. To także narzędzie, które służy upublicznianiu i opracowywaniu rozmaitych materiałów związanych z życiem kulturalnym dziesiątek dolnośląskich miejscowości i ich historiami. A także z lokalnymi twórcami i organizacjami. Literatura, kino, muzyka, sztuka, teatr – to tylko początek tego, czym według organizatorów projektu jest dziedzictwo kulturowe. Tak naprawdę to setki różnych narracji o dziesiątkach dolnośląskich miejsc, które przyczynią się do współtworzenia kulturalnej marki Dolnego Śląska, a poszczególnym miejscowościom, autorom i współpracownikom projektu zapewnią udział w naprawdę pożytecznym przedsięwzięciu.

Program:

26 września (sobota) Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach

- godz. 12.00 - Warsztaty literackie - Prowadzenie: Wojciech Chmielarz, Miejski Ośrodek Kultury, Kino za rogiem
- godz. 18.00 - Przegląd filmowy - Kurator: Lech Moliński, “Weiser”, reż. Wojciech Marczewski (Polska/Dania/Niemcy/Szwajcaria, 2000), dystr. Studio Filmowe TOR, prelekcja: Kamil Kościelski

27 września (niedziela) Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach

- godz. 12.00 - Warsztaty literackie dla dzieci - Prowadzenie: Jacek Bierut

- godz. 14.00 - Panel dyskusyjny “dolnośląskość.pl” dla miłośników Kowar - Prowadzenie: Grzegorz Czekański

- godz. 16.00 - The Battle of 7 Words - Konkurs literacki nie tylko dla poetów, nagroda 300 zł. Prowadzenie: Karol Pęcherz. W przerwie prezentacja 32 nr Magazynu Cegła “Dolny Śląsk. Pamiętam, że…”

- godz. 17.00 - “Kryminał w mieście”. Spotkanie i rozmowa z Wojciechem Chmielarzem i Wojciechem Korycińskim. Prowadzenie: Barbara Elmanowska

- godz. 18.30 - Spotkania autorskie - Agnieszka Kłos, Jacek Bierut, Szczepan Kopyt

- godz. 19.30 - Performance - Adam Kaczanowski

- godz. 20.00 - Spotkanie autorskie - Hubert Klimko Dobrzaniecki, prowadzenie: Jacek Bierut

- godz. 21.00 - Koncert: Kormorany - Koncert: Hornflex i Krewniacy (darmowe wejściówki na koncert będą rozdawane od 17.00 do 20.00 między spotkaniami autorskimi, bilet przed koncertem 15 zł)

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplickie place

Skarby Opactwa

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 24-09-2015 12:18
No, będziemy, będziemy.
~golek 24-09-2015 14:35
Nuda w tych Kowarach!!! Wszystko takie teatralno petyckie!! Nic z rozrywki nie ma. Ale dla ludzi Ę i Ą jest aby sie spotkac . Ach same układziki!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

26. edycja "Prezentacji"

Zaczytaj się z Jelonką.com

Czyżby Andrzej Duda?

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
578
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%