MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal Folkloru w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Środa, 13 czerwca 2012, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Już w najbliższą sobotę (16 czerwca) od godz. 12.00 do 18.00 w Domu Kultury Muflon w Sobieszowie będzie okazja do spotkania z żywym folklorem z polsko–czeskiego pogranicza. Nie zabraknie występów zespołów ludowych i kiermaszu z tradycyjnym rękodziełem. Wstęp jest wolny.

To już trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, który Miejski Dom Kultury „Muflon” organizuje w ramach projektu Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu. Głównym celem spotkania jest promowanie kultury ludowej po polskiej i czeskiej stronie granicy, zdobywanie doświadczeń i inspiracji oraz czerpanie z bogactwa obu kultur.

W tym roku miłośnicy spotkań z folklorem od godz. 14.00 do 17.00 będą mieli możliwość obejrzeć czeski folklor w wykonaniu zespołów: Jizera, Nisanka, Šafrán oraz polski, zaprezentowany przez zespoły: Jarzębina, Cisowianki, Marysieńki i Jeleniogórzanie.

– Mamy świadomość, że regionalne tradycje i obrzędy powinny być stale pielęgnowane i podtrzymywane, ponieważ są swoistym wyrazem charakteru regionu, świadczą o jego wyjątkowości i indywidualności. Zależy nam, aby ludzie nie zapominali o swoich korzeniach, dlatego podejmujemy inicjatywy, które mają na celu propagowanie miejscowej kultury i folkloru – mówią organizatorzy.

Atrakcją Festiwalu Folkloru będzie również wielki kiermasz rękodzieła artystycznego i produktów regionalnych. Wystawcy zaoferują ręcznie wykonywaną biżuterię ze szkła, drewna i metalu. Nie zabraknie stoisk z rękodziełem ludowym, ceramiką i szkłem artystycznym, tradycyjnymi wypiekami czy miodami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

GIS Day w szkole

Finał remontu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~12sqandal 13-06-2012 16:59
a jaki to mu tu mamy folklor i jakie korzenie to sa ziemie odzyskane i zasiedlone różnymi nacjami więc ? nie ma folkloru a na siłe robienie czegoś czego praktycznie nie ma to iluzja
Vikusia_z_Polski 10-08-2012 11:02
@12sqandal Niestety nie masz racji. Chociazby dlatego , ze każdy pochodzi z innego miejsca warto przypominać sobie korzenie. Poza tym warto być człowiekiem kulturalnym i ciekawym świata i poznać folklor naszych sąsiadów albo z innych ciekawych krajów. Żal mi Ciebie. Nic cie nie interesuje, Gdziekolwiek umieścisz komentarz to wybrzydzasz i umniejszasz. może i ten festiwal nie ma polotu i jest imprezą tylko i wyłącznie geriatryczną ale starsi też muszę coś robić bo mają za dużo wolnego czasu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia na żółtym szlaku

MPGK przygotowane na zimę

Harcersko i patriotycznie

O rozpadających się górach

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%