MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Festiwal Folkloru w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Środa, 13 czerwca 2012, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Już w najbliższą sobotę (16 czerwca) od godz. 12.00 do 18.00 w Domu Kultury Muflon w Sobieszowie będzie okazja do spotkania z żywym folklorem z polsko–czeskiego pogranicza. Nie zabraknie występów zespołów ludowych i kiermaszu z tradycyjnym rękodziełem. Wstęp jest wolny.

To już trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, który Miejski Dom Kultury „Muflon” organizuje w ramach projektu Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu. Głównym celem spotkania jest promowanie kultury ludowej po polskiej i czeskiej stronie granicy, zdobywanie doświadczeń i inspiracji oraz czerpanie z bogactwa obu kultur.

W tym roku miłośnicy spotkań z folklorem od godz. 14.00 do 17.00 będą mieli możliwość obejrzeć czeski folklor w wykonaniu zespołów: Jizera, Nisanka, Šafrán oraz polski, zaprezentowany przez zespoły: Jarzębina, Cisowianki, Marysieńki i Jeleniogórzanie.

– Mamy świadomość, że regionalne tradycje i obrzędy powinny być stale pielęgnowane i podtrzymywane, ponieważ są swoistym wyrazem charakteru regionu, świadczą o jego wyjątkowości i indywidualności. Zależy nam, aby ludzie nie zapominali o swoich korzeniach, dlatego podejmujemy inicjatywy, które mają na celu propagowanie miejscowej kultury i folkloru – mówią organizatorzy.

Atrakcją Festiwalu Folkloru będzie również wielki kiermasz rękodzieła artystycznego i produktów regionalnych. Wystawcy zaoferują ręcznie wykonywaną biżuterię ze szkła, drewna i metalu. Nie zabraknie stoisk z rękodziełem ludowym, ceramiką i szkłem artystycznym, tradycyjnymi wypiekami czy miodami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

Drugi taki przystanek

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~12sqandal 13-06-2012 16:59
a jaki to mu tu mamy folklor i jakie korzenie to sa ziemie odzyskane i zasiedlone różnymi nacjami więc ? nie ma folkloru a na siłe robienie czegoś czego praktycznie nie ma to iluzja
Vikusia_z_Polski 10-08-2012 11:02
@12sqandal Niestety nie masz racji. Chociazby dlatego , ze każdy pochodzi z innego miejsca warto przypominać sobie korzenie. Poza tym warto być człowiekiem kulturalnym i ciekawym świata i poznać folklor naszych sąsiadów albo z innych ciekawych krajów. Żal mi Ciebie. Nic cie nie interesuje, Gdziekolwiek umieścisz komentarz to wybrzydzasz i umniejszasz. może i ten festiwal nie ma polotu i jest imprezą tylko i wyłącznie geriatryczną ale starsi też muszę coś robić bo mają za dużo wolnego czasu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skarpeta z metamfetaminą

Nie tylko dla seniorów

Odkrycia w kościele w Wojanowie

Strategia rozwoju

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1005
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%