MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal choreografii

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 maja 2018, 13:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 maja 2018, 11:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze po raz trzeci gościmy setki tancerzy z Polski i Ukrainy, którzy uczestniczą w Silesian Dance Festiwalu, czyli Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Choreograficznej. Wydarzenie wpisało się trwale w kalendarz imprez z okazji Wiosny Cieplickiej.

Jak podkreślają organizatorzy, festiwal odbywa się w formule konkursu, a jego celem jest propagowanie i popularyzacja wszystkich typów i rodzajów choreografii wśród dzieci oraz młodzieży z Polski i Ukrainy. Rodzaje tańca jakie od wczoraj (19.05) możemy oglądać na deskach Zdrojowego Teatru Animacji to: show taneczne, taniec klasyczny, ludowy, stylizowany taniec ludowy (folk), street dance show, tańce towarzyskie oraz wolne kategorie taneczne.

Już dzisiaj (20.05) o godz. 15:00 odbędzie się widowiskowy flash mob oraz parada ulicami Cieplic, a finałowa gala planowana jest na godz. 15:30 przy Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym.

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie Promocji Sztuki „ARS MUNDUS” (Polska) i Stowarzyszenie „ART FRANKIVSK” (Ukraina), a także Zdrojowy Teatr Animacji przy wsparciu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konferencja rynku pracy subregionu jeleniogórskiego  

Protest oświaty

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Będą widoki ze Złotego Widoku

Zamknięty szlak w rejonie Szklarki

Wsparcie strajkujących

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
63
Tak
78%
Nie
21%
Nie wiem
2%