MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festival dell’Arte w toku. „Big Band zagrali świetnie”

Wiadomości: Pałac Wojanów
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 7:07
Aktualizacja: Wtorek, 21 sierpnia 2012, 8:00
Autor: Petr
Fot. Petr
W Pałacu Wojanów trwa I Festival dell’Arte zorganizowany przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej oraz Filharmonię Dolnośląską. Wczoraj, tj. 19 sierpnia w ramach imprezy odbyły się m.in. inauguracja wystaw artystycznych i koncert plenerowy formacji Big Band. Dzisiaj, gratką w programie będą wieczór poezji Ewy Lipskiej i Koncert Galowy na harfie i fortepianie.

Przypomnijmy, że I Festival dell’Arte w Pałacu Wojanów potrwa do soboty, 25 sierpnia 2012. Co czeka tych wszystkich, którzy odpowiedzą na zaproszenie organizatorów i wezmą udział w imprezie? Wystawy, spotkania poetyckie, spektakle oraz koncerty muzyki na żywo – zarówno w salach pałacu, jak i w plenerze – a także cały szereg innych atrakcji. I to zupełnie za darmo, o czym przekonali się wczoraj uczestnicy koncertu zespołu Big Band.

Jak wypadła kapela grająca na co dzień przy Filharmonii Dolnośląskiej? – Zagrali świetnie. To było naprawdę coś posłuchać jazzu i swingu na świeżym powietrzu, przy pięknej pogodzie – a co najważniejsze, w wykonaniu tak „świeżego” zespołu. Ich muzyka łączy w sobie klasyczne i innowacyjne brzmienia. Bardzo podobał nam się też głos wokalistki, po której widać, że lubi to, co robi – charyzmatycznej, szalonej w tym pozytywnym znaczeniu – ocenili Ryszard i Julita Oleszkiewicz, jedni z uczestników.

Szczegółowy program Festivalu dell’Arte znajdziecie na stronie internetowej: www.palac-wojanow.pl. Warto odwiedzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lista Lewicy do Sejmu

Problemy z wodą pod Szrenicą

Kondycja miejskich finansów  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jj 20-08-2012 9:21
\"Big Band zagrali świetnie\" polska trudna język
~gregorio 20-08-2012 10:33
Ten Big Band więc. \"zagrał\". Ewentualnie - muzycy Big Bandu \"zagrali\". Przestańcie pisać recenzje bo tego nie potraficie! Kompletny brak profesjonalizmu. Czuję się tak, jakbym czytał brudnopis głupiego gimnazjalisty. Błąd na błędzie! Niepoprawna stylistyka. Brak znajomości tematu! Dlaczego nie zlecacie pisania recenzji komuś kto to potrafi zrobić. To jest takie wieśniactwo, że potem artysta nie ma nawet czego włożyć do portfolio po udanym koncercie. Spala się człowiek, daje z siebie wszystko, a tu później ukazuje się taki szmatławiec. Już lepiej umieszczajcie tylko fotoleracje! Albo zlecajcie pisanie recenzji komuś kompetentnemu.
~ 20-08-2012 11:21
do slabej znajomosci jezyka polskiego dochodzi brak wiedz na tematy muzyczne . Big Band reprezentuje slaby poziom i gra na poziomie powiatowym.
~uuub 20-08-2012 21:50
i nie grają w nim prawdziwi jazzmeni - tylko klasycy uzurpunący sobie prawo do nazywania orkiestry dętej Big Bandem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy wóz dla strażaków

Kuchcikowo w SP 2

Przegląd inwestycji drogowych  

Uwaga – pojedziemy inaczej

Giełda pod Muzeum

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
337
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%