MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Festival dell' Arte trwa w najlepsze

Wiadomości: Region
Środa, 19 sierpnia 2015, 7:50
Aktualizacja: Sobota, 22 sierpnia 2015, 15:32
Autor: Manu
Fot. Organizator
Do niedzieli (23.08) po raz czwarty odbywa się Festival dell' Arte, którego organizatorem jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej oraz Pałac Wojanów. Obowiązuje rezerwacja miejsc (tel.: 75–64–94–400 lub e–mail: palac@paulinum.pl).

- Jak co roku głównym obiektem festiwalowym jest pałac książęcy w Wojanowie. Jednak koncerty, spektakle, wystawy odbywają się także w artystycznej stodole w Bukowcu, Pałacu w Pakoszowie, Wieży Książęcej w Siedlęcinie, w parkach krajobrazowych w Bukowcu i Cieplicach, zamku w Karpnikach, kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach oraz jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida – powiedział Piotr Napierała, prezes Zarządu Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Na inaugurację imprezy przy Pałacu Wojanów miał miejsce wernisaż sześciu wystaw - malarstwa: Jerzego Dudy Gracza (Obrazy Prowincjonalno-Gminne), fotografii: Hanny Snijder, Tomasza Terleckiego i Romualda M. Sołdka, szkła artystycznego Tomasza Urbanowicza, ceramiki Anny Malickiej-Zamorskiej, Katarzyny Kielan, rzeźby Stanisława Wysockiego oraz wystawy Radiowej Trójki “Trójka w obrazach wielkich mistrzów”. Wystąpił także jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie polskich artystów kabaretowych Artur Andrus. Natomiast w Pałacu Paulinum otwarto wystawę fotografii autorstwa prof. Grzegorza Kołodki zatytułowaną “Następne pokolenie” (“Next Generation”), którą można oglądać do 23 sierpnia.

- Kultura to najlepsza wizytówka. Publiczność od soboty (15.08) ma okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, w którym wspaniali artyści przybliżają piękno i różnorodność kultury – mówił Michał Maciaszczyk, dyrektor artystyczny Festivalu dell' Arte. - Zachęcam do wnikliwego przestudiowania programu festiwalu, w którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas kilku dni mamy okazję usłyszeć muzykę wszelkiego gatunku, wsłuchać się w poezję w wydaniu starodawnym i współczesnym, a także nasycić oczy widokiem dzieł sztuki podczas licznych wystaw artystycznych – dodał Michał Maciaszczyk.

W ciągu ostatnich dni można było usłyszeć koncerty Jadwigi Rappe z Kwartetem Polskim Deutsche Oper Berlin, “Rainhard Klavier Trio” z Berlina, muzyki poważnej “Concertino Chamber Orchestra” w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach, Jacka Szreniawę, jazzowy “Marek Walarowski Trio”, czy Krzesimira Dębskiego i Janusza Skowrona z zespołem.

Oprócz tego niezmiennie imprezie towarzyszą spotkania autorskie ze Stanisławem Beresiem i Przemysławem Tyszkiewiczem, prof. Grzegorzem Kołodko i Kazimierzem Pichlakiem.

Dziś (w środę 19.08) o godz. 19.30 w zamku w Karpnikach odbędzie się koncert pt. “Miłość i życie kobiety” w wykonaniu sopranistki Michaliny Bienkiewicz. Przy fortepianie zasiądzie Justyna Skoczek, wizualizacje - Aleksandra Śnieżek.

Jutro (w czwartek, 20.08) o godz. 17.00 w Pałacu Wojanów będzie miało miejsce spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem, a o godz. 19.30 w Artystycznej Stodole w Bukowcu rozpocznie się biesiada, czyli recital Zbigniewa Wodeckiego, który prowadzić będzie Jacek Cygan.

W piątek (21.08) o godz. 17.00 w Pałacu Wojanów - “Lilka - cud miłości”, czyli spotkanie z aktorką Joanną Żółkowską, poświęcone życiu i twórczości poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, a o godz. 19.00 na scenie jeleniogórskiego Teatru im. Norwida nowa adaptacja sztuki Anthony'ego Schaffera o wyrafinowanej grze, jaką toczą ze sobą młody przedsiębiorca i popularny autor kryminałów pt. “Pojedynek - zabawa w detektywa” w reżyserii Błażeja Peszka, gdzie zagrają: Jan Peszek i Błażej Peszek.

A już w najbliższą sobotę (22.08) o godz. 13.00 w Pałacu Pakoszów otwarcie saloniku z kaflami z Delft, a o godz. 16.00 recital fortepianowy Yoko Kikuchi z Japonii. O godz. 17.00 w Artystycznej Stodole w Bukowcu w programie “Toy Toy Circus Show” zaprezentuje się klaun Rufi Rafi & Teatr Czerwona Walizka. O godz. 19.00 w Teatrze im. Norwida - “Karskiego historia nieprawdziwa”, spektakl pióra Szymona Bogacza w reż. Julii Mark, który znalazł się na liście dziesięciu najlepszych spektakli 21. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a o godz. 19.30 w Artystycznej Stodole w Bukowcu koncert Stanisława Soyki.

W niedzielę (23.08) o godz. 16.00 w Parku Zdrojowy w Cieplicach zaplanowany jest koncert plenerowy “The 5th Season” Antonia Vivaldiego w wykonaniu Lewandowski Masters Quintet, także o godz. 16.00 na Wieży Książęcej w Siedlęcinie na zakończenie tegorocznego festiwalu odbędzie się koncert średniowiecznych pieśni dworskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Rzeźby dla Kowar

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~x 19-08-2015 12:01
Fajnie że miejsca które do niedawna były ruinami dziś są perełkami promującymi kulturę i sztukę.Żal tylko że jeden z najpiękniejszych pałaców w Bobrowie nadal nie doczekał się porządniego właściciela i tylko patrzeć kiedy się zawali.
~Le1Kiepury 19-08-2015 12:56
Zal... Pieknie to redaktorzyna przedstawila szkoda ze nie napisala ze wstep na to cos to koszt 100-200zl to chyba dla zawily i paczki
~LK 19-08-2015 13:13
Niekoniecznie...płatne są tylko wydarzenia http://www.festivaldellarte.eu/pl/program.html
~Lk 19-08-2015 13:14
miało być: płatne są tylko 3 wydarzenia
~Do ~ 19-08-2015 13:56
~Le1Kiepury,,,płaci się za spektakle w Teatrze Norwida i koncert Wodeckiego. Reszta gratis. Sprawdzone.
~słuchacz 19-08-2015 16:49
A nasza wspaniała filcharmonia nie zagra ? Taki festiwal i bez udziału dzieci Pani Dziedzic ?
~ 20-08-2015 8:57
festiwal jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu Kultura Dostepna ktorego to projektu glownym zalozeniem jest powszechny i BEZPLATNY dostep do kultury nasowa sie pytanie czy organizatorzy oszukuja nas odbiorcow cay Narodowe Centrum Kultury.
~co by 20-08-2015 13:47
się nie działo ,to pisiacza menda napluje.
~ 20-08-2015 17:10
---koncert jazzowy nie dość, że przeniesiony w ostatniej chwili z Karpnik do Wojanowa ( część widzów zabłądziła do Bukowca jak miała dojechać do pałacu w Wojanowie) - to jeszcze okazał się chałturniczą porażką !!!
~ja 20-08-2015 23:06
Dlaczego napisaliście ,,wieża rycerska" błąd to Wieża Książęca !!!
~Grześ 21-08-2015 10:32
A Wam ciągle pod górkę drodzy moi poprzednicy na łamach. Impreza jest fantastyczna, praktycznie bezpłatna dla widzów. Rzeczywiście dwa wydarzenia są biletowane, ale w ramach biesiady w Bukowcu była lampka szampana no i oprawa szczególna. Uważam że powoli w naszej okolicy dzięki takim spotkaniom i dzięki osobistym kontaktom właścicieli pałaców "Doliny Pałaców i Ogrodów" oraz ich funduszom mamy okazję uczestniczyć w wydarzeniach dotąd możliwych jedynie w metropoliach. Chwała za to i dzięki. Oni (artyści i ich znajomi) bawią się świetnie w swoim towarzystwie, a my dotykamy magii jaką niosą ze sobą spotkania z wysoką kulturą. Pozdrawiam myślących inaczej.
~@ 21-08-2015 16:53
Wieczór z mistrzem Wodeckim i c...nem zaiste magiczny.
~jejkujejku 21-08-2015 20:34
Mam niesmak po wczorajszym występie Z.Wodeckiego.O ile jego koncert był fajny to ta pinda w czerwonej kiecce którą zaprosił na scenę i próbowała coś zaśpiewać obraziła mnie wygłaszając swoje prywatne poglądy polityczne .To że za pewnym panem stoi kot a powinna kobieta?(pewnie taka jak ona...) .Poszedłem tam posłuchać muzyki a dowiedziałem się na którą partię mam głosować.Powinni mi oddać 50zł.
~do 20:34 22-08-2015 12:16
Nie przejmuj się z ambony nadają tak samo..najlepiej być głuchym na idiotów i trzymać się swoich przekonań.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Legendy Japonii – multimedialne widowisko  

Kabaret Paka w starym, dobrym stylu

Trwają porządki w Mysłakowicach

Cenny nabytek ratusza

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
910
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%