MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Ferment gwiazd” z Panem Tadeuszem i Babą Polską, czyli… Bella Mafia

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 marca 2013, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 3 marca 2013, 8:06
Autor: Mea
Fot. Mea
Siedmioosobowy kabaret Bella Mafia zaprezentował wczoraj (01.03.) studentom Uniwersytetu III Wieku swój nowy repertuar „Pan Tadeusz a Baba Polska” w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Kolejny występ odbędzie się w tym samym miejscu na Dzień Kobiet (08.03.).Wstęp jest wolny.

Kabaret działa przy Uniwersytecie III Wieku od sześciu lat i wystąpił już z 14. premierą. W jego skład wchodzą: Bogusława Bratasz, Anna Moskal, Krystyna Szpala, Hanka Panasiuk, Lidia Smolira, Jan Smolira oraz Andrzej Dudziak.

– Ponieważ niedawno minęła 200 rocznica wydania „Pana Tadeusza”, postanowiliśmy zaczerpnąć różne wątki z tej epopei. Wkrótce będziemy obchodzić Dzień Kobiet, dlatego w skeczach jest wiele wątków kobiecych. Stąd „Pan Tadeusz a Baba Polska” – powiedziała Bogusława Bratasz.

Część tekstów jest autorskich, a część przerabianych. Artyści bawią się językiem polskim zwracając uwagę na jego humorystyczne możliwości. - Uwielbiam się wygłupiać, mam poczucie humoru i nie umiem usiedzieć w jednym miejscu. W kabarecie spełniam się i zmuszam również umysł do treningu, choćby przez naukę tekstów na pamięć – podkreślił Andrzej Dudziak.

Podczas występu można było zobaczyć takie skecze jak: „Plotkary”, „Dziady”, „Babskie ploty”, „Krycha i Ziuta”, czy też „Trygonometria”. - Lubię nasze występy, chcemy pokazać, że bawić się i innych można w każdym wieku, a poprzez tę zabawę również uczymy się i rozwijamy swoje zainteresowania – mówiła Anna Moskal.

Nie brakowało piosenek. – Śpiewam głównie piosenki, raz sentymentalne, raz dowcipne m.in. „Laura i Filon”, czy też „Czartogromski” – powiedziała Hanka Panasiuk.

Jan Smolira wraz z żoną Lidią razem występowali na scenie. – W jednym skeczu zagraliśmy kłócące się małżeństwo – powiedziała Lidia Smolira. – Żona pisze teksty piosenek, które ja później śpiewam – dodał Jan Smolira.

- W młodości lubiłam występy i dowcipy, ale nie miałam wtedy możliwości realizować tych pasji, co teraz nadrabiam. Po prostu w kabarecie spełniam swoje marzenia – zaznaczyła Krystyna Szpala.

Widzami byli głównie studenci Uniwersytetu III Wieku, którym występy kolegów i koleżanek bardzo się podobały. – Nie po raz pierwszy oglądam wyczyny naszych kabareciarzy i podobają mi się, tym bardziej, że można było zobaczyć nowy program. Skecze i monologi oprócz tego, że bawią, są też życiowe – podsumowała Bożena Blicharska z Uniwersytetu III Wieku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odnowią parking przy cmentarzu

Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~dziadibaba 2-03-2013 10:43
skoro wszyscy w miare mlodzi wyjechali na zmywak do londynu, na budowe do niemiec lub sprzatac do norwegii, to w naszej cudnej JG zostali sami studenci UTW
~ADI 3-03-2013 9:39
Na ten kabaret zawsze można liczyć.Chodzę na wszystkie występy. Poziom, kultura, przednia zabawa - to jest to!!! Dlaczego tak mało występujecie???
~Widzka 3-03-2013 9:50
Ja jestem zachwycona występami tego kabaretu. Pokazali, ze nie tylko o" pierdołach" można mówić w kabarecie, ale też zauważają inne wartości, ( o zanieczyszaniu języka polskiego, i rocznicę wydania "Pana Tadeusza",- pokazane z przymróżeniem oka) o których i dowcipnie i z klasą można mówić. Nie zabrakło też dobrego dowcipu i humoru. BRAWO "BELLA MAFIO"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyski do remontu

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Kto do Senatu?

Wyniki JBO 2020

Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
617
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%