MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Ferie z MOS–em” – wtorkowe gry i zabawy dla najmłodszych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 lutego 2013, 13:39
Aktualizacja: 13:40
Autor: MDvR
Fot. archiwum
We wtorek 5 lutego na lodowisku przy ZSOiT w Jeleniej Górze, Dział Organizacji Imprez Sportowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportu zorganizował i przeprowadził szereg atrakcyjnych gier i zabaw.

Uczestnicy pokonywali tory przeszkód na lodzie, ćwiczyli umiejętności elementów gry w hokeja, rywalizowali w szybkiej jeździe na łyżwach, doskonalili swoje umiejętności w poruszaniu się na lodzie. W zajęciach brali udział uczniowie i uczennice szkół gimnazjalnych, podstawowych a także młodsi. Najmłodszym uczestnikiem był 5-letni Julek Szymanek, który przybył na lodowisko z grupą harcerzy.

Po grach i zabawach zorganizowano turniej hokeja miotłami tzw. "miotłobój”. Uczestnicy zaopatrzeni w kaski, ochraniacze na kolana i łokcie, poruszający się na butach, starali się strzelić bramkę za pomocą specjalnie przygotowanych mioteł. Wbrew pozorom, nie łatwo było zdobyć bramkę, o czym przekonali się uczestnicy tej rywalizacji.

Do turnieju zgłosiły się 4 zespoły, które wybrały dla siebie nazwy: Hell Dogs, Dzieci spod Tesco, Dzieci spod Biedronki, a także Lwy. Zespoły grały systemem ,,każdy z każdym”. Po rozegraniu 6 spotkań, wyłoniono zwycięzcę turnieju. Po dwóch zwycięstwach i remisie najlepszym zespołem zostały Dzieci spod Tesco, drugie miejsce zdobył zespół o nazwie Dzieci spod Biedronki, trzecią pozycję wywalczyli Hell Dogs, a czwartą Lwy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karty tak, kolory nie

Już w sobotę kolejna Olimpiada Malucha

Kończy się referendum strajkowe

Brakuje rodzin zastępczych

Popłynęli po medale...

Wszyscy za strajkiem

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1074
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%