MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ferie z magicznym dywanem w Przedszkolu Nr 2

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 marca 2017, 8:17
Aktualizacja: 8:25
Autor: MP2
Fot. Użyczone/MP2
W Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Jeleniej Górze odbyły od 20 do 28 lutego się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci pt., „Mamo, tato, pobaw się ze mną”. Były to niezwykłe spotkania, ponieważ rodzice pierwszy raz mogli zobaczyć nową interaktywną pomoc dydaktyczną. Magiczny dywan kupiono w styczniu dzięki sponsorom, pracownikom przedszkola i rodzicom.

Magiczny dywan to innowacyjne multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jego wykorzystaniem rozwija u dzieci umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzrokowo-słuchowo-ruchowej, matematycznej, przyrodniczej oraz usprawnia refleks i spostrzegawczość. Dodatkowo stanowi wspaniałe narzędzie do rehabilitacji dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Podczas tych spotkań dzieci przeżywały emocjonujące przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Natomiast rodzice byli świadkami bardzo ciekawych i emocjonujących zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem tego urządzenia, które zdobyło tytuł Zabawki Roku 2016.

- Wyrażam serdeczne podziękowania sponsorom, pracownikom placówki i rodzicom, bo dzięki nim zakup magicznego dywanu był możliwy i sprawił ogromną radość naszym podopiecznym” – powiedziała Joanna Skoczek, dyrektor Miejskiego przedszkola Nr 2 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Klub seniora zaprasza

Zamek Książ: historia i tajemnice

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~sucha woda 3-03-2017 12:23
A dlaczego informujecie o tym po fakcie????
~Ela 4-03-2017 19:15
Super sprawa. W przedszkolu mojego dziecka w Zaczarowanym Parasolu też mamy taki magiczny dywan.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Od niedzieli z nowymi przystankami

Biskup odwiedził osadzonych

Mur oporowy został naprawiony

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
977
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%