MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ferie z magicznym dywanem w Przedszkolu Nr 2

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 marca 2017, 8:17
Aktualizacja: 8:25
Autor: MP2
Fot. Użyczone/MP2
W Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Jeleniej Górze odbyły od 20 do 28 lutego się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci pt., „Mamo, tato, pobaw się ze mną”. Były to niezwykłe spotkania, ponieważ rodzice pierwszy raz mogli zobaczyć nową interaktywną pomoc dydaktyczną. Magiczny dywan kupiono w styczniu dzięki sponsorom, pracownikom przedszkola i rodzicom.

Magiczny dywan to innowacyjne multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jego wykorzystaniem rozwija u dzieci umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzrokowo-słuchowo-ruchowej, matematycznej, przyrodniczej oraz usprawnia refleks i spostrzegawczość. Dodatkowo stanowi wspaniałe narzędzie do rehabilitacji dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Podczas tych spotkań dzieci przeżywały emocjonujące przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Natomiast rodzice byli świadkami bardzo ciekawych i emocjonujących zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem tego urządzenia, które zdobyło tytuł Zabawki Roku 2016.

- Wyrażam serdeczne podziękowania sponsorom, pracownikom placówki i rodzicom, bo dzięki nim zakup magicznego dywanu był możliwy i sprawił ogromną radość naszym podopiecznym” – powiedziała Joanna Skoczek, dyrektor Miejskiego przedszkola Nr 2 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gminy pomogą

Co z tym SOR–em?

Świetne półkolonie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~sucha woda 3-03-2017 12:23
A dlaczego informujecie o tym po fakcie????
~Ela 4-03-2017 19:15
Super sprawa. W przedszkolu mojego dziecka w Zaczarowanym Parasolu też mamy taki magiczny dywan.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystartował „Art–Skwer”

Dużo drożej za śmieci

Co wpływa na cenę ubezpieczenia na życie?

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Będzie na kanalizację?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
754
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%