MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Ferie w teatrze, do wygrania tanie bilety

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 7 lutego 2008, 15:36
Aktualizacja: 15:37
Autor: TT
Fot. Teatr Jeleniogórski
Podczas tegorocznych ferii zimowych – w przeciwieństwie do śniegu i mrozu – nie zawiódł teatr. Młodzi widzowie będą mogli obejrzeć niemal wszystkie propozycje Sceny Animacji.

Już w najbliższą niedzielę, 10 lutego o godzinie 16 w Teatrze Zdrojowym rozpoczną się przygody bohaterów „Porwania w Tiutiurlistanie” W. Żukrowskiego w reżyserii Ireny Dragan. Porwanie w Tiutiurlistanie” to opowieść o przygodach królewny Wiolinki, córki króla Cynamona, władcy Tiutiurlistanu. Porwana przez Cygana Nagniotka, odmieniona zewnętrznie i wewnętrznie przez jego złe czary, miała stać się przyczyną wojny pomiędzy Tiutiurlistanem i Blabancją rządzoną przez króla Baryłkę. Tragedii udało się zapobiec w ostatniej chwili…

– Później zaprosimy dzieci na „Tymoteusza Rymcimci” (13 lutego), „Małego Duszka” (14 lutego) i „Potęgę teatru, czyli Muminki” (17 i 19 lutego) – wylicza Elżbieta Łoźnikow z działu marketingu Sceny Animacji. – Koniec miesiąca już bezapelacyjnie należy do „Tymoteusza Rymcimci” (27,28 i 29 lutego) i nic w tym dziwnego, gdyż to jedno z bardziej ukochanych przez dzieci przedstawień. Wesoła bajka Jana Wilkowskiego opowiada o małym niedźwiadku Tymoteuszu, który bardzo chciał mieć psa i zaprzyjaźnił się z Psiuńciem Przybłędą. Pozostali bohaterowie bajki to tata niedźwiedź, który nie lubi psów, kura – sprzedawczyni w sklepie i czarny charakter tej historii – lis. Znakomita gra aktorska i świetna muzyka sprawiają, że opowieści słucha się z ogromną przyjemnością.

Teatr nie zapomniał także o starszej publiczności, zwłaszcza że zbliżają się Walentynki. A jakiż spektakl piękniej i dowcipniej rozprawia o miłości niż „Dekameron” wg Boccaccia w reżyserii Petra Nosalka? Na roztańczone i rozśpiewane historie miłosne Teatr Zdrojowy zaprasza 14, 15 i 23 lutego o godzinie 19.

Na spektakl za 5 zł
Dla naszych internautów mamy interesującą propozycję – pierwszych pięcioro dorosłych lub dzieci, którzy zgłoszą się do pani Eli Łoźnikow na 15 minut przed wybranym spektaklem z hasłem „Jelonka com” – będzie miało możliwość zakupienia biletu za… 5 zł. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mały Strażak dla jednostek OSP

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Podgórna zarośnięta!

Mina na Zabobrzu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
114
Tak
46%
Nie
43%
Nie wiem
11%