MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ferie w komendzie policji

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:05
Autor: TEJO
Fot. kmp
Jak pracują policjanci? Co znajduje się w walizce do zakładania pułapek kryminalistycznych? W jaki sposób robi się portret sygnalistyczny osób zatrzymanych? Dowiedzieli się tego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Barcinku.

Na nietypową lekcję do komendy zaprosił najmłodszych mł. inspektor Zbigniew Ciosmak, komendant miejski w Jeleniej Górze. Przewodniczką w tej wycieczce, którą zorganizowano w ramach programu „Bezpieczne ferie zimowe 2006”, była sierżant sztabowa Danuta Razmysłowicz.

Dzieci odwiedziły pracownię techniki kryminalistycznej. Dowiedziały się, jak zbierane są ślady na miejscu przestępstwa. Pokazano im również zestaw testów narkotykowych.

Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia przyjaznej sali przesłuchań, tak zwanego „niebieskiego pokoju”. – Przypatrzyli się także pracy dyżurnego i obejrzeli stanowisko kierowania w komendzie – informuje kom. Edyta Bagrowska, oficer prasowa komendanta miejskiego.

Najmłodsi wysłuchali pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się. D. Razmysłowicz przygotowała quizy i krzyżówki o jeleniogórskiej policji. Dzieci wykazały się sporą wiedzą.

Miłą niespodziankę sprawił wycieczkowiczom Artur Czarnecki, właściciel policyjnego kasyna. Ufundował młodym mieszkańcom Barcinka obiad oraz słodki poczęstunek.

Czytaj również

Poznaj kowarską przyrodę

Z rzeką za pan brat

Z Ziemi czerpane...

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 19-01-2006 22:35
no to się dzieciaki nie zanudziły - oklaski dla policji
~Roman 20-01-2006 19:55
Policji hip hip hura~!!!! robią coś fajnego dla dzieciaków nudzących się na feriach zimowych. Aż fajnei czytać taki artykół..
~monter z zawodu 26-01-2006 0:31
fajnie że pomagają dzieciom ,ale niech nie robią z nich konfidentów .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie zwierząt

Mistrzowie na otwarciu stadionu

Święto Karpacza

Hotspoty w Karpaczu

Mundurowi u dzieci

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
389
Tak
87%
Nie
8%
Nie mam zdania
5%