MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Ferie "Dookoła świata" w Przystani Twórczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 stycznia 2015, 10:20
Aktualizacja: Środa, 21 stycznia 2015, 9:00
Autor: Mea
Fot. Mea
„Pięć dni dookoła Świata” – to nazwa warsztatów dziecięcych, które rozpoczęły się wczoraj (19.01.) w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury. – Zabawa jest super, a panie uczą nas ciekawych rzeczy – mówiły dzieci biorące udział w zajęciach.

W pierwszym dniu ferii zimowych dzieci przeniosły się do rożnych krajów m.in. Japonii. – Nasi podopieczni dowiedzieli się, jak wygląda dzień młodych Japończyków, jakie mają zajęcia w szkole, jakie noszą mundurki i co jedzą. Dzieci zrobiły dzbanuszki i podpisały je znakami z japońskiego alfabetu. Wykonały również obrazy ze swoim imieniem - mówiła Edyta Szymańska z Przystani Twórczej.

Nie zabrakło gier integracyjnych np. z chustą, zajęć tanecznych z zumby oraz wolnego czasu na placu zabaw. - W kolejne dni przeniesiemy się do Maroka, gdzie dzieci spróbują różnych przypraw i suszonych owoców. Następny kraj to Egipt, ale też będziemy jeździć na łyżwach i popływamy na basenie. W jednym dniu dzieci będą mogły same wymyślić swój kraj z własną flagą. Zaprezentują też rodzicom pokaz mody zagranicznej – wyliczała Edyta Szymańska.

Z warsztatów korzysta 35 dzieci w wieku od 6 do 13 lat, podzielona na trzy. Każda z grup „jedzie” codziennie do innego kraju.

- Na zajęciach robiliśmy ludki z papieru pochodzące z Indii, tańczyliśmy też zumbę. Miło spędzam tu czas i poznałem fajnych kolegów – chwalił warsztaty Dominik.

- Bardzo fajne są warsztaty. Poznałam zwyczaje Anglii i malowaliśmy flagę Wielkiej Brytanii – stwierdziła Monika.

- Ciekawa była historia o angielskiej herbatce z mlekiem, czyli bawarce. Poznałam wiele miłych osób, a nasze opiekunki opowiedziały nam ciekawe historie o Wielkiej Brytanii – dodała Natalia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sportowa integracja

Koncert na gongach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~fan zośki cz 20-01-2015 22:12
Szanowni Państwo zaprosić Zosie Czernow ona was wprowadzi w świat afrykąński i POzwoli wam pracować do 67 lat mało tego zaprosi was do lasów sprzedanych...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Rajd szlakiem przygody

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
657
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%