MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Feralna instalacja

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 8 czerwca 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. niki
Doszczętnie spłonął volskwagen, na szczęście obyło się bez ofiar.

Około północy w Piechowicach podczas jazdy zapalił się samochód marki Volkswagen Passat. Pasażerowie, małżeństwo z synem, na próżno próbowali ratować auto za pomocą gaśnicy.
Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca przełączył silnik z zasilania gazem na benzynę. Rodzina zdążyła tylko skierować auto na pobocze, zabrać gaśnicę i wysiąść. Kilka minut później samochód był już cały w płomieniach.

Na miejsce wezwano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze, którzy kontynuowali akcję. Niestety, działania nie przyniosły rezultatów. Samochód spalił się doszczętnie. Na szczęście nikomu nic się stało.

– Ludzie byli przerażeni – mówi starszy aspirant Piotr Wincenty z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Mimo podjętej akcji ratowniczej nie było szans na uratowanie auta. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej awaria instalacji paliwowej.

Kierowca z żoną i dzieckiem wracali do Złotoryi z wycieczki. Samochód kupili niedawno, dlatego ten pożar dla nich stał się prawdziwą tragedią. Pieniądze na auto rodzina odkładała przed długi czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał remontu

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Koperty życia już w Mysłakowicach

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~zak 8-06-2007 9:54
czy podstawowe ubezpieczenie pokrywa koszty takiego zdarzenia?? ale pech:P
~bolo 8-06-2007 11:30
Czy wiecie, że "folkswagena" można zrobić u kowala z metalowej wiaty przystanku autobusowego? Nie ma większego szmelcu jak vw. Zawsze się dziwię jak to ktoś kupuje.
~gazownik 8-06-2007 11:50
gaz to zło! tanie zło!
~sebs 8-06-2007 12:48
VW to jedne znajelpszych aut ktoś spiepszył instalacjie i tyle jakiś paproch to robił. aty bolo pewnie jeżdzisz FIATEM heheheh
~Tiger 8-06-2007 12:49
To nie gaz się zapalił tylko benzynka :) A OC nie pokrywa takich "uszkodzeń" AC jak najbardziej. Szkoda autka.
~do bolo 8-06-2007 12:50
żal ci du**e ściska, bo dalej nie stać cię na auto, a twój maluch dawno temu się rozpadł przeżarty przez rdze. widać, że z zazdrością patrzysz na wiaty autobusowe myśląc jak by ją zwędzić do przeróbki. A może kontener na śmieci? ten posiada już nawet kółka – połowa roboty odpada!
~Sobieszowianin 8-06-2007 14:35
Widziałem, jak strażacy z JRG PSP nr 1 Jelenia Góra jechali na interwencję gaszenia tego Volkswagena Passata, który zapalił się wczoraj wieczorem przed godziną 24:00. Ciekawi mnie tylko to, czy OSP Piechowice została wezwana do tego pożaru...
~jacy ludzie taki kraj 8-06-2007 16:54
smutna sprawa :( ludzie uczciwie zbieraja na samochód a tu przez jakiegos pacana który nie ząłozył nalezycie instalcje taki szot, jak bym miał luzne sianko to z miła checia kupil bym temu Panstwu taki samóchód
~do "Sobieszowianin" 8-06-2007 17:59
Zaspokajam Waszą, Sobieszowianinie Drogi ,ciekawość –tak, OSP Piechowice została wezwana do tego pożaru ,ale nie interweniowała (czekając przed remizą na dyspozycję z MSK )gdyż PSP Nr.1 pod dowództwem st.asp.PIOTRA WINCENTEGO wspaniale poradziła sobie sama nie potrzebując wsparcia innych jednostek.POZDROWIENIA DLA JEDNOSTKI PSP Nr.1 w JELENIEJ GÓRZE
~Sobieszowianin 8-06-2007 19:04
To pozostaje mi pogratulować st. asp. Piotrowi Wincentemu za dość profesjonalnie przeprowadzoną akcję gaśniczą. Może nie uratowali dobytku tego małżeństwa, ale zapobiegli temu, że nie doszło do wybuchu butli gazowej w Volkswagenie Passacie.
~"Q" 8-06-2007 19:53
sebs doprawdy marne masz pojecie o samochodach skoro dla ciebie pancerwageny są jedne z najlepszych. Wolę jeździć Fiatem, Fordem, Renault i co tam jeszcze na świecie produkują a nawet rowerem niż wsiąść do tego przereklamowanego niemieckiego złomu spod znaku VW, Skoda itd.
~kombo 8-06-2007 23:08
Wydaje mi sie że przyczyną tego pożaru był brak paliwa w zbiorniku. Jeżeli auto jest przełączone na zasilanie gazem to pąpka paliwa znajdująca się w zbiorniku dalej pracuje a jeśli nie ma paliwa to może się zatrzeć i zapalić. dowszystkich jeżdżących na gazie,,NIGDY NIE DOPUSZCZAJCIE DO WYPALENIA CAŁEGO PALIWA!!!!!!!!
~Patol 8-06-2007 23:20
Pewnie sprzedawca wiedział co się święci i pozbył sie balastu. Osobiście nie kupił bym VW bo to auto dla ludu. Ja jestem burżujem i latam starą Bawarką ;–)
~vw 9-06-2007 0:03
opel, ford i fiat kazdy z nich jest g..o wart
~do Q 9-06-2007 0:05
jak komus zal d..e ściska że go nie stać na porządną furke z pod znaku VW to musi smigac fiatem ,fordem czy renault
~Sobieszowianin 9-06-2007 19:42
Szkoda mi tego młodego małżeństwa, które odkładało swoje wszystkie oszczędności na Volkswagena Passata, którym im doszczętnie spłonął. To potwierdza to, że instalacje gazowe są niebezpiecznym zjawiskiem w środowisku samochodu. Co z tego, że gaz jest o wiele droższy od benzyny, czy oleju opałowego, jak i tak zawsze zdarzają się takie przypadki, jak ten, co miał miejsce przedwczoraj w Piechowicach? Lepiej mieć samochód na benzynę lub olej napędowy i płacić drożej niż "spalić" się w samochodzie z instalacją gazową...
~pech 12-06-2007 20:08
serio, współczuje :( ale nie ma sie co załamywać, trzeba żyć dalej, to tylko auto. przynajmniej felgi sie sprzeda ;–)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontakty w BWA

GIS Day w szkole

Karkonoskie witraże

Stoi kolej na Kopę

Lwowiacy uczcili Święto Niepodległości

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%