Zalogowanych: 10

Jelenia Góra: Faworyt pokazał klasę, Sudety walczą dalej

Piątek, 29 marca 2019, 21:37
Aktualizacja: 21:42
Organizacyjna "petarda" towarzyszyła meczowi otwarcia turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów w koszykówce, w którym miejscowe Sudety Jelenia Góra zmierzyły się z Asseco Arką Gdynia. Ekipa z Pomorza to jeden z faworytów do medali obecnego sezonu i w starciu z 4. zespołem Ligi Dolnośląsko–Lubuskiej nie mieli problemów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Warto zaznaczyć, że na trybunach był niemal komplet, a kibice mieli okazję zdobyć wiele nagród.

Liczne grono sponsorów, których udało się pozyskać przed turniejem - a co za tym idzie wiele nagród i pokazów w przerwach, sprawiły, że meczowi otwarcia towarzyszyło kilkaset osób na trybunach. Tak wysoką frekwencję pamiętają jeleniogórscy kibice z czasów, gdy seniorzy walczyli o awans do I ligi, a tym razem był to mecz juniorów, więc było to kolejne potwierdzenie bardzo dobrej atmosfery wokół basketu w naszym mieście. Młodych koszykarzy w akcji oglądał nawet prezydent miasta, a przede wszystkim mnóstwo młodzieży, która gorąco dopingowała swój zespół nawet, gdy wynik nie zachwycał. W pierwszej kwarcie goście wypracowali sobie 11-punktową przewagę, którą w drugiej odsłonie powiększyli do 27 "oczek". Po zmianie stron jeleniogórzanie rozegrali dobre 10 minut, ale ostatnia odsłona zdecydowanie należała do Arki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 63:106, a podopieczni Łukasza Niesobskiego zdecydowanie muszą poprawić skuteczność rzutów osobistych - w meczu otwarcia wykorzystali zaledwie 12 z 37 prób!

KS Sudety Jelenia Góra - Asseco Arka Gdynia 63:106 (15:26, 15:31, 22:19, 11:30)

Sudety: Białachowski 19, Pawłowski 9, Koper 5, Kwiatoń 5, Walaszek 4, Dekurniewicz 4, Grześkiewicz 4, K. Lis 1, Walkowiak, Kulnis, Wierzbicki.
Arka: Kowalczyk 23, Pajkert 14, P. Lis 13, Kaszowski 12, Jurkowski 9, Lichowski 6, Olender 4, Szelągowski 4, Korolczuk 2, Cebula, Rydzewski.
Widzów: 450.

W drugim spotkaniu UKS Gim92 Ursynów Warszawa pokonał UKS MOSM Bytom 81:74 (22:18, 18:20, 23:22, 18:14).

Drugiego dnia (sobota, 30.03) o godz. 16:00 Sudety podejmą ekipę z Bytomia, a o 18:30 Arka zmierzy się z drużyną ze stolicy.