Zalogowanych: 5

Liga Centralna: Faworyt pokazał klasę

Poniedziałek, 22 stycznia 2024, 6:44
Aktualizacja: 7:04
Nie udało się szczypiornistkom MKS-u Vitamineo Jelenia Góra sprawić niespodzianki w meczu 10. kolejki Ligi Centralnej piłkarek ręcznych. Podopieczne Dilrabo Samadovej walczyły dzielnie, szczególnie w pierwszej połowie, lecz nie były w stanie sprostać tego dnia niepokonanym dotąd faworytkom tego spotkania, jak i całych rozgrywek.

Początek meczu z KPR-em Ruch Chorzów był bardzo wyrównany. Trzykrotnie z przodu znajdowały się nasze zawodniczki (2:1, 3:2, 4:3). Przeciwniczki doprowadzały jednak do wyrównania, lecz do 18. minuty żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć na dystans większy niż jedno trafienie. Wtedy to na tablicy wyników zrobiło się 9:7 dla chorzowianek. Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych, które zdołały dołożyć do swojej przewagi jeszcze dwa gole, prowadząc po 30 minutach gry 13:9. Początek drugiej odsłony to przestój naszych szczypiornistek. Drużyna Ruchu zaliczyła cztery kolejne trafienia i zrobiło się 17:9. Od tego momentu dzieliła i rządziła na parkiecie już tylko jedna ekipa, która systematycznie zwiększała dystans, zwyciężając na finiszu aż 35:21.

MKS Vitamineo Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 21:35 (9:13)

MKS: Wierzbicka, Załoga (4), Jarosz (4), Mazurkiewicz (4), Kobzar-Witczak (3), Gałuszka (2), Zgleszewska (2), Los (1), Bielecka (1), Los, Domin, Wrotniewska, Trojanowska, Bijan.

Ruch: Ciesiółka, Doktorczyk (8), Salisz (7), Wiśniewska (7), Masalova (5), Iwanowicz (3), Gryczewska (2), Bondarenko (2), Jasińska (1), Gęga, Bury, Gryczewska.