Zalogowanych: 14

I-liga koszykarzy: Faworyt nie dał szans Sudetom

Sobota, 22 października 2011, 20:11
Aktualizacja: 0:04
W sobotnim spotkaniu I–ligi koszykarzy Sudety Jelenia Góra uległy na własnym parkiecie ekipie Startu Gdynia 39:63. To już druga z rzędu wysoka porażka jeleniogórzan, ale tym razem z dobrej strony pokazali się zmiennicy. Jeden z głównych kandydatów do awansu, za jaką uważana jest drużyna z Gdyni, od początku narzucił swój styl gry zyskując bezpieczną przewagę.

Pierwsze punkty goście zdobyli już po 4 sekundach meczu, co było zwiastunem ofensywanego stylu gry, który potwierdzili w kolejnych akcjach. Po 3 minutach było już 0:8 i dopiero wtedy pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Niesobski. Na 2 minuty przed końcem pierwszej odsłony na tablicy wyników widniał druzgocący rezultat 2:17, co samoistnie przywoływało w pamięci wynik środowej porażki Sudetów w Łańcucie (40:98). Po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 8:24 i nic nie zapowiadało emocji dla licznie zgromadzonej publiczności. Tymczasem w drugiej ćwiartce pod koszem objawił się Kołtun. Najwyższy zawodnik Sudetów (210 cm), który jak na razie zawodził w meczach ligowych zbierał ważne piłki, a nawet punktował poprawiając niekorzystny rezultat. Tuż przed przerwą po celnej "trójce" Bukowieckiego przegrywaliśmy 25:36.

Po zmianie stron goście utrzymywali bezpieczną przewagę, ale podopieczni trenera Taraszkiewicza dzielnie się trzymali. Dwukrotnie celnymi rzutami za 3 pkt. popisał się Kozak, który wspólnie z Kołtunem nieoczekiwanie stali się filarami gospodarzy w sobotnim meczu. Jednak dobra postawa zmienników nie wystarczyła do odrobienia strat i po 30 minutach wciąż przegrywaliśmy różnicą 15 pkt. (33:48). W ostatniej kwarcie Kołtun nadal zbierał, blokował i był najskuteczniejszym zawodnikiem Sudetów w pojedynku przeciwko ekipie z Gdyni (10 punktów, 12 zbiórek i 4 bloki), ale jego dorobek punktowy świadczył o słabości formacji ofensywanej gospodarzy w całym meczu. Słaby występ w zespole Startu zanotował Mordzak, który przed 5. kolejką zdobywał średnio 17,3 pkt./mecz. W konfrontacji z jeleniogórzanami zdobył zaledwie 2 pkt.

Za tydzień (29.X) na Sudety czeka kolejny Start - tym razem z Lublina.

Sudety Jelenia Góra - Start Gdynia 39:67 (8:24, 17:12, 8:12, 6:19)

Sudety: Kołtun 10, Niesobski 8, Kozak 8, Wilusz 6, Kijanowski 4, Bukowiecki 3, Budziński, Minciel, Maryniewski.

Start: Kostrzewski 19, Andrzejewski 11, Malczyk 8, Wojdyła 8, Lisewski 6, Śmigielski 4, Nowakowski 4, Młynarski 3, Mordzak 2, Szpyrka 2, Bach, Krajniewski.