Czytających: 11008

IV-liga siatkarzy: Fatalny start spadkowicza

Sobota, 12 listopada 2011, 20:04
Aktualizacja: 20:06
Siatkarze KS KK Jelenia Góra, którzy po spadku z III–ligi zapowiadają walkę o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej muszą mocno zweryfikować swoje cele i popracować nad każdym elementem siatkarskiego rzemiosła, gdyż sobotnie spotkanie 2. kolejki IV–ligi pokazało, że "król jest nagi" i brakuje atutów, które pozwoliłyby walczyć o zwycięstwa. Kolegium Karkonoskie przegrało z ULKS–em Kudowa–Zdrój 0:3.

Podopieczni Wojciecha Lary meczem przeciwko ekipie z Kudowy-Zdroju nawiązali do wspomnień z poprzedniego sezonu, w którym jako beniaminek III-ligi wygrali tylko 1 z 18 meczów. Na inaugurację sezonu 2011/2012 IV-ligi jeleniogózanie "gładko" przegrali z ULKS-em Opal Kudowa-Zdrój 0:3, tylko w drugiej odsłonie nawiązując walkę z rywalem. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Opalu 25:19. W drugiej partii gospodarze starali się nawiązać walkę. Mimo, że przegrywali 10:14 to zanotowali 5-punktową serię wychodząc na prowadzenie. W dalszej części gry brakowało asekuracji z drugiej linii, akademicy mieli też spore problemy z odbiorem, co poskutkowało przegraną partią do 22. W trzecim secie ponownie zabrakło emocji, oprócz problemów z asekuracją, czy odbiorem - zawodziła również komunikacja, co wykorzystali goście z Kudowy-Zdroju wygrywając 25:18, a cały mecz, który trwał 1 godzinę i 8 minut wygrali zasłużenie 3:0.

Siatkarze KS KK pauzowali w 1. kolejce. Za tydzień (19.XI) w meczu 3. kolejki jeleniogórzanie zagrają w Kamieńcu Ząbkowickim z miejscowym CARGO.

KS KK Jelenia Góra – Opal Kudowa Zdrój 0:3 (19:25, 22:25, 18:25)

KS KK: Stanowski, Świdziński, Florkowski, Tabaka, Zaremba, Łotocki, Pawlikowski, Zwoliński, Trzeciak, Lara.

Opal: Bohuń, Maćkowski, Sakowicz, Terlecki, Osial, Kostecki, Gojdka, Dąbrowa, Wegner.

Sędziowie: Wolan, Szymski. Sekretarz: Wyszomirski.