Zalogowanych: 19

Puchar Polski: Fatalny błąd Główki dał awans Orłowi

Środa, 15 czerwca 2011, 20:28
Aktualizacja: Czwartek, 16 czerwca 2011, 14:09
Karkonosze Jelenia Góra uległy Orłowi Ząbkowice Śląskie 1:2 w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu DZPN.

Spotkanie rozpoczęło się w strugach deszczu, obie ekipy miały trudność w utrzyamniu się na śliskiej murawie, ale to nie przeszkodziło miejscowym w objęciu prowadzenia już w 9 min. Po dośrodkowaniu Hana zamieszanie pod bramką gości wykorzystał Polak, który przewrotką strzelił na pustą bramkę. Radość biało-niebieskich nie trwała długo, już po 4 minutach Zieliński idealnie dośrodkowuje na głowę Guły, a ten doprowadza do remisu. Zawodnicy obu drużyn rzadko decydowali się na strzały z dystansu, przeważała gra w środku pola, a częściej przy piłce byli niedawni trzecioligowcy. W ostatniej akcji pierwszej połowy goście mogli objąć prowadzenie, ale strzał Czachora nogami wybronił Główka.

Po zmianie stron deszcz już nie padał, ale murawa nadal była śliska. Obraz gry zmienił się na korzyść Karkonoszy, ale brakowało wykończenia akcji. Dwukrotnie przed szansą stanął Krupa, ale jego strzały z ostrego kąta padały łupem bramkarza lub były minimalnie niecelne. Gdy wydawało się, że kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, będą świadkami dogrywki, to na 5 minut przed końcem na strzał z dystansu zdecydował się Okrojek. Jak się okazało był to decydujący moment środowego półfinału, po strzale zawodnika gości Główka fatalnie interweniował kierując futbolówkę do własnej bramki. Zawodnicy kończyli mecz w odmiennych warunkach niż zaczynali, ale słońce, które wyłoniło się zza chmur zaświeciło dla ząbkowickiego Orła. W sobotę, 18 czerwca zostanie rozegrany finał strefy DZPN Pucharu Polski, gdzie rywalem Orła Ząbkowice Śląskie będzie Chrobry Głogów.