Zalogowanych: 10

Lublin: Falstart Spartakusa – Polonia za mocna

Sobota, 12 kwietnia 2014, 11:38
Aktualizacja: 11:42
W pierwszym dniu półfinałowego turnieju barażowego o awans do II–ligi, Spartakus Jelenia Góra uległ Polonii Bytom 56:75. W sobotę o godz. 12:00 podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego zmierzą się z Politechniką Krakowską.

Już pierwsza kwarta pokazała jeleniogórzanom, że Polonia to mocny zespół. Spartanie do 4. minuty prowadzili (7:6), ale do końca meczu więcej po stronie zysków mieli już przeciwnicy. Od stanu 9:13 Spartakus stracił 18 punktów z rzędu. Już do przerwy zwycięzca spotkania był praktycznie przesądzony, ekipa z Jeleniej Góry przegrywała 19:48!

W trzeciej odsłonie Spartanie zagrali tak, jak przyzwyczaili swoich kibiców, twardo, nieustępliwie i skutecznie. Wygrali tą część gry 28:19, ale strata nadal była olbrzymia i mimo dobrej gry w obronie w decydującej kwarcie, Spartakus zmniejszył rozmairy porażki o jedno "oczko" przegrywając ostatecznie 56:75.

W drugim spotkaniu turnieju rozgrywanego w Lublinie gospodarz imprezy AZS UMCS Lublin rozbił AZS Politechnikę Krakowską 78:43 (25:8, 18:11, 17:18, 18:6).

KSW Spartakus Jelenia Góra - KK Polonia Bytom 56:75 (9:25, 10:23, 28:19, 9:8)