Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:40

<b>Piotrcovia:</b> Alberciak, Skura - Kubera 2, Lisewska 5, Silantiewa 4, Wypych 3, Artsiomienka 4, Polenz 3, Kicińska 2, Jeżycka 2, Jendrych, Dominiak, Michalak.

<b>Jelfa:</b> Kowalczyk - Bogusławska 1, Augustyniak 6, Oreszczuk 6, Gęga 2, Kaczyńska 1, Przygodzka 2, Bąkowska, Wasiuczonek, Buchcic, Czekaj, Kocela.

<b>Sędziowie:</b> Bednarek Tomasz i Budzianowski Jarosław (Katowice)
ocena sędziowania: dostateczny
<b>Widzów:</b> około 600 (6 kibiców przyjezdnych)

Szczypiornistki MKS Piotrcovia udanie zainaugurowały sezon 2005/2006 wygrywając we własnej hali ze znacznie osłabioną Jelfą Jelenia Góra. Przed rozpoczęciem spotkania od Klubu Kibica Piotrcovii kwiaty otrzymały zawodniczki "Witaminek" Beata Kowalczyk i Anita Augustyniak.
Mecz rozpoczął się od chaotycznej gry obu zespołów. Jako pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Irina Artsiomienka. Po golach Agaty Wypych i Oleny Jeżyckiej w piątej minucie było 3-0, następnie Jelfa w 4 minucie nie wykorzystała rzutu karnego - wspaniale obroniła go Justyna Alberciak. Pierwszego gola Jeleniogórzanki zdobyły dopiero w 11 minucie po trafieniu Mirelii Kaczyńskiej. Następne gole dla gospodyń zdobywały: Inna Silantiewa i Sylwia Lisewska. Kolejne 10 minut to wspaniała gra obu bramkarek - w tym czasie gospodynie zdobyły trzy gole (Artsiomienka, Silantiewa i Wypych), Jelfa nie wykorzystała kolejnego karnego. Drugiego gola w 17 minucie dla Jelfy zdobyła Marta Gęga, natomiast w ostatnich 10 minutach gole zdobywały Lisewska i Polnez dwie a dla jeleniogórzanek Przygodzka, Augustyniak dwie a tuż przed końcem pierwszej połowy Orzeszczuk ustaliła wynik pierwszej połowy na 13:6.
Druga połowa zaczęła się fatalnie dla gospodyń, które grały w podwójnym osłabieniu i Jelfa po trafieniach Oreszczuk i Przygodzkiej zaczeła odrabiać straty, jednak po chwili miejscowe odpowiadają trafieniem Silantiewy i rzutem karnym Kubery. Kolejne minuty to nieustanna gra punkt za punkt i tak kolejno gole dla Piotrcovii zdobywały: Silantiewa, Lisewska , Kubera, Artsiomienka, Jeżycka a dla Jelfy: Bogusławska, Oreszczuk 3, Augustyniak 3. W 53 minucie Witaminki doprowadziły do stanu 20:16. Piotrcovia odpowiedziała 3 trafieniami Lisewskiej, Polnez i Kicińskiej i już wiadomo było, że dwa punkty zostaną w Piotrkowie. W końcówce kolejne trafienia dla gości zapisały na swoje konta Gęgacz i Augustyniak a dla gospodyń Lisewska i Kicińska.
Po zakończonym spotkaniu kibice wręczyli nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu, którą została Anita Augustyniak, chociaż na wyróżnienie zasługiwała też bramkarka gospodyń Justyna Alberciak. W meczu nie mogły wystąpić Iwona Niedźwiedź-Cecotka i Marcela Siudowska (kontuzje). Mecz z trybun oglądały także inne piotrkowianki - Aleksandra Wasilewska i Wioleta Galia.