MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Faktury za prąd pod wycieraczką

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 3 sierpnia 2006, 11:40
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Inkasenci w niewłaściwy sposób zostawiają faktury za energię – skarżą się jeleniogórzanie, którzy mają liczniki na klatkach schodowych.

Faktura powinna trafić do moich rąk, a nie we framugę drzwi – mówi Dariusz Machała z Jeleniej Góry. Jak się dowiedzieliśmy, inkasenci zostawiają rachunki nawet pod wycieraczką przed wejściem do mieszkań.

– To niewłaściwe zachowanie ludzi, którzy są upoważnieni pobierania opłat za prąd – ocenia Jadwiga Reder-Sadowska, miejska rzeczniczka konsumentów. – Kartkę w drzwiach można zostawić sąsiadka sąsiadce, ale nie profesjonalny inkasent. Powinien on zażądać potwierdzenia odbioru faktury – dodaje J. Reder-Sadowska.

Pozostawione w ten sposób rachunki zawierają dane osobowe. Giną w stercie innych ulotek reklamowych, które wyrzucam do kosza. Może się zdarzyć, że przez pomyłkę, trafi tam faktura za prąd.

– Inkasenci, którzy nie przestrzegają określonych procedur, zostaną ukarani – dowiedzieliśmy się w EnergiiPro. – Zdarza się, że inkasent nie zastanie klienta w domu. Faktura powinna być dostarczona pocztą. Ale można też zostawić rachunek w drzwiach, pod warunkiem, że będzie on umieszczony w zamkniętej kopercie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~M. 3-08-2006 13:26
a może by tak energetyka, gazownia i wodocągi dogadały się z pocztą i rachunki inkasent zostawiałby w skrzynkach na listy, ale znając pocztę zaraz by zażądała bardzo wsokich cen za użytkowanie skrzynek i biedne instytucje musiałyby dodać do rachunku nową pozycję do zapłaty, a tak dbając o nasze portfele zostawiają rachunki byle gdzie!!!
~ktoś 3-08-2006 14:42
jeden z inkasentów po przyjściu do dłużnika po kasę lub odciąć prąd zażądał sobie za 2 godziny zwłoki 10 zł. na piwo. klientka miała dostać pieniądze na rachunek po południu od syna ale pan powiedział że nie odetnie prądu ale należy mu się na piwo.TO SKANDAL!!!!!!!
~D3 KORAL 3-08-2006 20:31
Niewiem z czego wy robicie problem mi to nieprzeszkadza że zostawiają rachunki w drzwiach. A po drugie pomyślcie ilebyście czekali na list. Jestem ciekaw czemu by mieli płacić za skrzynki jeżeli to my za nie zapłąciliśmy. Trzeba być ślepym żeby coś takiego wyżućić do śmietnika.
~Lech 3-08-2006 21:19
Ja bym zażadał 20zł.!!! - prez 2 godz. to wypijam 5 piw;) Ten inkasent to musiał być cienki zawodnik... Zgadzam się z D3 Ko...lem (oprócz ortografii...)
~nickol 4-08-2006 6:53
przeciez to następny idiotyzm,do tej pory f-ry były zostawiane a teraz wielka wrzawa,, jak ktos nie wpłacił to i tak nie będzie płacic, awymyślanie nic nie da.Oto moje zdanie
~szpiletti 4-08-2006 7:35
wymagacie inteligencji od energetyki, a co powiecie na to że: przyjeżdża ekipa wali w drzwi i zabiera się do odcięcia prąd wrzeszcząc na całą dzielnicę że są nieuregulowane rachunki. Udało mi się zabrać kwit, który nie jest wystawiony na mnie. I dopiero po interwencji u Dyrekcji odstępuja od czynności - fajna załoga - nie wymagajcie za dużo...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Polacy wybierają prezydenta

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
399
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%