MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Exedy Rally Team startuje w Rajdzie Lausitz

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 22 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 10:16
Autor: Damian Milko
Fot. Paweł Skrzywan
W piątek załoga Exedy Rally Team Zbigniew Staniszewski / Łukasz Włoch (Jelenia Góra) weźmie udział w zagranicznej imprezie – niemieckim Rajdzie Lausitz.

Rajd jest rozgrywany nieopodal Zgorzelca, co na pewno przyczyni się do powstania polskiego akcentu ze strony kibiców. Porównując trasy z ubiegłych lat spodziewaną nawierzchnią jest gładki i równy szuter. Lista zgłoszeń jest mocno obsadzona. Zgłoszone są 4 samochody klasy WRC z Matthiasem Kahle na czele. Klasa w której startuje team Łukasza Włocha zdominowana jest przez 11 Mitsubishi Lancerów, którym towarzyszą również Mitsubishi Carisma oraz Toyota Celica GT-4.

Zbigniew Staniszewski: Rajd ten będziemy traktować treningowo, ponieważ potrzebujemy jeździć jak najwięcej kilometrów oesowych w celu pełnego wykorzystania możliwości samochodu. Przestawienie się z ośki na dużo cięższy cztero napędowy samochód sprawia duży problem z trafieniem w punkt hamowania i nad tym musimy pracować.

Łukasz Włoch: Zbyszek zakłada, że start ten będzie miał charakter treningowy, ale jak go znam to nic z tego nie wyjdzie i już od pierwszego oesu narzuci bardzo wysokie tempo. Po pierwszej, krótszej pętli będziemy mogli coś powiedzieć na temat poziomu konkurencji, która jest bardzo liczna.

Start załogi Staniszewski/Włoch w 5 Rajdzie Lausitz jest możliwy dzięki wsparciu firmy EXEDY zajmującej się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości sprzęgieł do samochodów seryjnych jak i sportowych. Podczas rajdu Polacy będą testować nowy rodzaj sprzęgła. Po pierwszych jazdach próbnych są pod ogromnym wrażeniem jego działania. Staniszewski i Włoch liczą na wielu kibiców z Polski jak i z rodzinnego miasta Łukasz Włocha - Jeleniej Góry. Załoga EXEDY RALLY TEAM liczy na gorący doping i nie zawiedzie licznie przybyłej publiczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~sum 9-11-2007 13:26
bla,bla,bla
~granada 9-11-2007 13:35
Dlaczego nikt nie pisze o wspaniałym osiągnieciu Pawła Chudzińskiego z Jeleniej Góry, który z Oktawianem Sokołowskim osiągnął 2-ie miejsce w 2-ch kategoriach w rajdzie Lausitz i stanął na PUDLE. Paweł jest z Jelonki i ma swój fanclub.PAWEŁ jesteś WIELKI i w przyszłym roku też jedziemy za Tobą.Będziesz I-y.Wiemy i wierzymy w to.Kciuki już trzymamy.Matys wogólenie brał udziału, po co więc o tym pisać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sankami w memoriale Warzyboka

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
942
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%