MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Ewakuacja w DPS w Janowicach Wielkich. Bo się „paliło”

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 21 września 2011, 12:14
Aktualizacja: 12:15
Autor: Angela
Jeleniogórscy strażacy ewakuowali dzisiaj wszystkich pacjentów Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. Powodem był symulowany pożar budynku. Działania stanowiły bowiem scenariusz ćwiczeń, które w takich placówkach strażacy przeprowadzają regularnie.

W dzisiejszych ćwiczeniach praktycznych udział wzięło ośmiu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP w Jeleniej Górze oraz ochotnicy z Janowic Wielkich. Zanim jednak strażacy wyjechali do gaszenia pożaru i ewakuowania ludzi, zapoznali się z całym budynkiem i umiejscowieniem sprzętu gaśniczego, dróg ewakuacji itp.

– Ćwiczenia w takich placówkach strażacy przeprowadzają co najmniej raz w roku, by podczas realnego zagrożenia działania przebiegły jak najsprawniej. Wówczas nie ma już bowiem czasu na błędy czy zastanawianie się co zrobić. W takich placówkach przebywają osoby chore czy starsze, nie można im więc powiedzieć, że mają wychodzić na zewnątrz, trzeba szczegółowo opracować plan ewakuacji i dalszego działania – tłumaczy kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Próba włamania do kościoła

Pechowa libacja złodziei

Patrole na wodzie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~upss 21-09-2011 13:26
Są rozpoznawalne, bo zawsze dzielone na dwie części. Nie wiem skąd taki nawyk czy "prikaz", ale nie czyta się tego fajnie. Przy długich tytułach - od czasu do czasu owszem, ale przy tak krótkich staje się to nieczytelne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Zatrzymany za narkotyki

Czołowe zderzenie w Podgórzynie

Uratowali desperata

Posypały się mandaty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%