MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ewakuacja na wrocławskim lotnisku

Wiadomości: Wrocław
Czwartek, 11 października 2018, 7:50
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 6:19
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Przez porzucone powidła, długopisy i papiery ewakuowano wczoraj (10.10.) część pasażerów z lotniska we Wrocławiu–Strachowicach. Wszystko za sprawą bezmyślnych podróżnych, którzy pozostawili pudełka po butach na terenie terminala oraz plecak w toalecie.
- Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu – Strachowicach zauważyli na terenie terminala ogólnodostępnego pozostawiony bagaż - dwa zamknięte pudełka po butach – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - W tym samym czasie inny pasażer pozostawił swój plecak w toalecie terminala ogólnodostępnego. Pirotechnicy po oględzinach pozostawionych bagaży w dwóch różnych miejscach oraz po obejrzeniu zapisu z kamer uznali, że bagaże mogą stwarzać zagrożenie dla pasażerów lotniska – dodaje funkcjonariuszka Straży Granicznej.

W trakcie działań okazało się, że pudełka po butach pozostawiły dwie kobiety, które odleciały samolotem rejsowym do Kijowa, a właściciela drugiego bagażu nie udało się ustalić. W związku z tym podjęta została decyzja o ewakuacji części terminala.

- Pirotechnicy po wykonaniu rozpoznania minersko - pirotechniczne uznali, że bagaże nie są niebezpieczne – relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak. - Na podstawie analizy obrazu uzyskanego z prześwietlonego bagażu ustalono, że w pudełka są prawidła i papiery, a w plecaku - zwinięte folie i pęk długopisów – dodaje.

Na szczęście sytuacja ta nie spowodowała utrudnień w funkcjonowaniu Portu Lotniczego we Wrocławiu-Starachowicach, ale strażnicy graniczni apelują do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży.

- Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku – ostrzega mjr SG Joanna Konieczniak.

Twoja reakcja na artykuł?

3
13%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
39%
Złości
9
39%
Przeraża

Czytaj również

Giełda tonie w błocie

Bo palą byle czym

Bójki w podziemiu  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

rymcycymcy 11-10-2018 10:02
Hahaha :) ...Powidła w butach !! :) ...ale czad. Ja wiem, że literówka, ale fajna ..poproszę o jeszcze :)
~rsz 11-10-2018 10:13
To jednak w kiblu są kamery?
~kogo tu to obchodzi 11-10-2018 10:15
To jeszcze jelonka czy już nowiny wrocławskie?
~ 11-10-2018 23:11
do: ~kogo tu to obchodzi (10:15)
nie chcesz, nie czytaj a swoje komentarze zachowaj dla siebie.
~No, tak 11-10-2018 13:09
Regularnie przekazywane są komunikaty z prośbą o niepozostawianie bagażu bez opieki, ale do niektórych ludzi to po prostu nie dociera, przez co niepotrzebnie dokonuje się ewakuacji i angażuje specjalne służby.
rymcycymcy 11-10-2018 13:20
do: ~No, tak (13:09)
To nie jest niepotrzebne ! :) ...dzięki takim alarmom służby mogą poćwiczyć ...atak na powidła w kiblu ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mamma Mia – Żerom

Wieża bez ratunku?

Czy mieszkańcy zabiorą głos?

Znikają bariery

Festiwal pod Szrenicą

Sonda

Są plany, aby zmienić nazwę powiatu jeleniogórskiego na karkonoski. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
773
Tak
23%
Nie
70%
Nie wiem
7%